Pozostałe

Opłacalność inwestycji na krótki termin to zagadka? Sprawdź to!

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl
Klasyczny podział inwestycji na krótko i długoterminowe sprawia, że każdy szanujący się inwestor musi wziąć pod uwagę definicje obu sposobów lokowania kapitału. Po co? W tego rodzaju „zabawie” liczy się wiedza, która pozwala być o krok przed przeciwnikiem i po prostu, na zarobek. Dlatego inwestycje krótkoterminowe nie powinny stanowić zagadki.

Definicja podręcznikowa

Według literatury przedmiotu inwestycja krótkoterminowa jest po prostu takim lokowaniem swojego kapitału i wprawianiem go w ruch, który ma na celu osiągnięcie zysków przed upływem 12 miesięcy oraz przymusowy koniec inwestycji, naddany odgórnie, mieszczący się właśnie w tych granicach. Innymi słowy, chodzi o wszystkie takie inwestycje w akcje, obligacje czy lokaty oraz fundusze kapitałowe na Viennalife.pl, które kończą się przed upływem roku.

Życiowe zastosowanie

W praktyce oznacza to, że inwestycją krótkoterminową nie będzie zakup akcji na czas nieokreślony czy inwestycyjne nabycie nieruchomości, jeśli nie zostanie ona spieniężona przed upływem roku. To wszelkie inwestycje, które podejmujemy w celu szybkiego i znacznego wzbogacenia się na przestrzeni niewielkiego okresu. Najczęściej są one związane z dużym ryzykiem lub jego brakiem. W tym wypadku warto wymienić krótkotrwały zakup spadających akcji, co do których mamy pewność o wzroście i sprzedanie ich przed kolejnym spadkiem czy lokata terminowa.

Wady i zalety inwestowania na krótki termin

Krótkoterminowe inwestycje, jak np. fundusze kapitałowe na Viennalife.pl to możliwość szybkiego zysku. To podstawowa zaleta. Jeśli są opłacalne finansowo, czyli przynoszą sporą stopę zysku, ale są również związane z ryzykiem, które musimy w nie wkalkulować. Jeśli są nisko oprocentowane, stają się pewne i nie ryzykujemy niczym, gdy się na nie decydujemy. Jednym słowem, inwestycje krótkoterminowe muszą mieć z góry nadany i określony ramami czasu cel, a więc inaczej niż na przykład w przypadku zakupu nieruchomości z myślą o jej wynajmowaniu, gdzie rozpatrywana kwota ‘na wejście’ jest spora i zwrot z inwestycji przychodzi do nas z czasem.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz