Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Singapuru

Zamieszczono przez Marcin

Singapur kojarzy nam się zwykle z daleką podróżą do kraju, w którym wysokie wieżowce,  wspaniałe hotele, czyste i piękne plaże czy też wieloma innymi atrakcjami. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej osób z naszego kraju decyduje się na spędzenie urlopu w tym właśnie kraju. Jak łatwo się domyśleć, zanim rozpoczniemy nasz urlop, musimy się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Jednym z etapów tych przygotowań, powinno być zaopatrzenie się w odpowiednia walutę.

Jaka waluta obowiązuje w Singapurze? Otóż jest to dolar singapurski (międzynarodowe oznaczenie to SGD). Jest to waluta obowiązująca w tym kraju od 12 czerwca 1967 roku. Dzieli się on na 100 centów. W obiegu możemy spotkać banknoty o nominałach 2, 5, 10, 100, 1000, i 10 000 dolarów singapurskich, a także monety o nominałach 1, 5, 10, 20, 50 centów i monetę o nominale 1 dolara singapurskiego.

Jeśli spojrzymy na ofertę polskich kantorów, to trudno w nich znaleźć dolary singapurskie. A jeśli już są w ofercie, to kurs ich wymiany jest bardzo niekorzystny. Co więc zrobić, by nie stracić na wymianie walut? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup w naszym kraju dolarów amerykańskich lub EURO i wymiana ich na miejscową walutę na miejscu w Singapurze. Najlepszym miejscem do wymiany złotówek są kantory internetowe, które oferują najlepsze kursy. Dzięki temu możemy mieć więcej pieniędzy, na urlopowe atrakcje.

Innym rozwiązaniem jest używanie kart kredytowych lub debetowych. Są one powszechnie akceptowane więc możemy płacić nimi w hotelach, restauracjach itp. Tutaj jednak musimy zdawać sobie sprawę, że z ich korzystaniem wiążą się dodatkowym kosztem. Mówimy tu o prowizjach za przewalutowanie jakie będą naliczane przez wydawcę karty i nasz bank. Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z karty Revolut. Dzięki niej, będziemy mogli zapłacić wszędzie gdzie karta będzie akceptowana (jest ona akceptowana w większości terminalach płatniczych). Oferuje ona niezwykle atrakcyjne kursy i daje nam także możliwość wybierania gotówki z bankomatów. Na pewno warto mieć tą kartę w naszym portfelu w czasie wyjazdu do Singapuru.

Urlop w Singapurze może być wspaniałym przeżyciem, które będziemy pamiętać do końca życia. Pamiętajmy tylko by się na ten urlop przygotować, min jeśli chodzi o walutę. Dzięki temu, zaoszczędzimy sporo pieniędzy, nerwów i nie będziemy musieli zastanawiać się, czy wystarczy nam pieniędzy na różnorodne atrakcje.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz