Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Jak zabezpieczyć walutę w podróży

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jak pokazują wszelkiego rodzaju statystyki, Polacy podróżują coraz więcej. Wyjeżdżamy do innych krajów na urlop, do pracy stałej lub sezonowej czy też w sprawach biznesowych. Oczywiście do takiego wyjazdu musimy się w odpowiedni sposób przygotować. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o spakowanie ubrań czy też przyborów do mycia. Przede wszystkim musimy pomyśleć, jak zabezpieczyć się przed ewentualną stratą pieniędzy, które na wyjazd zabierzemy.

Wyjeżdżając z naszego kraju, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że poza Polską nie zapłacimy naszą walutą. Mamy więc dwie opcje. Możemy płacić za wszelkie zakupy naszą kartą debetową lub kredytową, która rozliczana jest w złotówkach, albo musimy zaopatrzyć się w walutę kraju, do którego się wybieramy. Oczywiście ta druga opcja jest dla nas o wiele tańsza, gdyż przeliczenie przez banki walut z naszych kart jest dla nas bardzo niekorzystne. Dlatego też lepiej kupić walutę, najlepiej w kantorze internetowym i wyjechać. Ale z gotówką możemy mieć także problem. Po pierwsze jest ona dosyć „objętościowa”, co sprawia że nasz portfel będzie dosyć duży i będzie rzucał się w oczy, co na pewno będą chcieli wykorzystać kieszonkowcy. Ponadto gotówkę możemy zgubić, co znowu będzie dla nas problemem. O wiele lepszym rozwiązaniem jest założenie sobie w polskim banku konta walutowego i wyrobienie do niego karty. Karta ma niewielkie rozmiary, więc łatwo ją ukryć, a złodziejowi trudniej ukraść. Oczywiście może ktoś powiedzieć, że kradzieże kart też się zdarzają. Na pewno tak, ale dzieje się to o wiele rzadziej niż w przypadku gotówki. Ponadto w przypadku karty, złodziej musi znać do niej PIN, a oprócz tego, kartę możemy szybko zablokować i nikt z niej nie będzie mógł korzystać. Konto walutowe z kartą ma jeszcze jedną zaletę. Jeżeli podczas wyjazdu wydamy nieco za dużo, będziemy mogli zasilić nasze konto walutowe wymieniając złotówki przez Internet. Wymiana nie trwa długo, więc szybko będziemy mogli korzystać z dodatkowych walut. W przypadku gotówki, takiej możliwości nie będziemy mieli.

Oczywiście gdy będziemy już w innym kraju, musimy zrobić wszystko, by chronić nasze pieniądze, bez względu na to, czy mamy gotówkę czy tez kartę. Nasz portfel umieśćmy w jakimś mało oczywistym miejscu, co może zmylić ewentualnych złodziei. Dosyć popularne staje się noszenie przy sobie „fałszywego portfela”, to którego wkładamy stare paragony i nieważne karty. Gdy złodziej go ukradnie, nie będziemy mieli właściwie żadnej straty, a nasz prawdziwy portfel będzie w dalszym ciągu w naszym posiadaniu. Oczywiście jeżeli przebywamy w jakichś popularnych miejscach, gdzie znajduje się dużo ludzi, musimy być bardzo ostrożni, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że wśród nich znajdują się też złodzieje, którzy czyhają na nasze pieniądze. Jeżeli mamy do dyspozycji gotówkę, rozdzielmy ją na kilka kieszeni, by zminimalizować ewentualne straty.

Aby nasz wyjazd za granicę nie stał się powodem do nerwów, z powodu utraty pieniędzy, przygotujmy się do niego dosyć dokładnie. I cały czas nie traćmy czujności, by spędzić poza Polską czas miło i przyjemnie.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz