Wymiana walut

Jaką walutę zabrać do Meksyku

Zamieszczono przez Marcin

Meksyk, to jedno z najpiękniejszych państwa na Świecie. To właśnie tu intensywnie rozwijała się kultura Indian, w związku z czym pozostało po nich bardzo dużo zabytków. Ponadto mamy tu piekne plaże, a woda jest błękitna i czysta. Nie ma się więc co dziwić, że kraj ten coraz częściej wybierany jest jako miejsce w których chętnie spędzamy nasz urlop. Dla wielu jest to urlop marzeń, podczas którego możemy opalać się na pięknych plażach, jeść smaczne posiłki i zwiedzać zapomniane miasta Majów. Oczywiście aby urlop ten spełnił do końca nasze oczekiwania, musimy się do niego w odpowiedni sposób przygotować. I nie chodzi tu tylko o zarezerwowanie hotelu czy przygotowanie planu zwiedzania atrakcji. Jednym z etapów przygotowań, powinno być zaopatrzenie się w odpowiednią walutę. W Meksyku raczej na pewno nie kupimy nic za polskie złotówki. Istnieje też mała szansa że wymienimy naszą walutę na obowiązującą w tym kraju.

Oficjalną walutą meksyku jest peso meksykańskie – międzynarodowy skrót MXN. Dzieli się ono na 100 centavo. W obiegu możemy znaleźć monety o nominałach 5, 10, 20, 50 centavo, 1, 2, 5, 10, 20, 50 i 100 pesos. Jeśli chodzi o banknoty to w obiegu znajdują się nominały 20, 50, 100, 200, 500 i 1000 peses. 

W polskich kantorach bardzo trudno wymienić złotówki na peso. A jeśli już je gdzieś znajdziemy, kursy wymiany nie będą zbyt atrakcyjne. O wiele bardziej korzystna jest więc wymiana złotówek na dolary amerykańskie – ewentualnie EURO – i wymiana ich na miejscu na miejscową walutę. Transakcję możemy dokonać w meksykańskich bankach lub kantorach. Zanim to jednak zrobimy, warto poszukać najlepszego kursu gdyż w poszczególnych placówkach znacznie się one różnią. W wielu hotelach czy restauracjach, akceptowane są też dolary amerykańskie. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że kurs takiej transakcji nie będzie dla nas specjalnie atrakcyjny. 

W Meksyku bez problemu wybierzemy pieniądze z bankomatu lub też zapłacimy kartą debetową lub kredytową. Jednakże i w tym przypadku nie możemy być zdziwieni, że transakcja zostanie obarczona prowizjami a sam kurs nie będzie rewelacyjny. Chyba że skorzystamy z karty płatniczej oferowanej przez firmę Revoult – więcej informacji na temat tej karty znajdziesz TUTAJ W tym przypadku będzie obowiązywał nas międzybankowy kurs wymiany walut, czyli mówiąc w skrócie wymiana walut nastąpi po bardzo atrakcyjnej cenie. 

Podsumowując, aby miło i bez niepotrzebnych niespodzianek spędzić urlop w Meksyku, powinniśmy się do niego przygotować, zwłaszcza jeśli chodzi o waluty. Warto więc przed wyjazdem wymienić złotówki na dolary amerykańskie – najlepsze kursy pod tym względem oferują kantory internetowe. Drugim sposobem jest posiadanie w portfelu karty Revoult, która daje nam możliwość płatności bezgotówkowych z bardzo korzystnym kursem. A potem na wczasach nie będziemy już martwić się o nasze finanse, tylko spokojnie będziemy mogli odpoczywać i nabierać sił na kolejne miesiące pracy. 

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz