Pozostałe

Pieniądze za fakturę w kwadrans?! To niemożliwe!

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Problem przeciągających się płatności za wystawione faktury za wykonanie danej części pracy zna niemalże każdy właściciel małego lub mikroprzedsiębiorstwa. To kwestia niezwykle problematyczna, która może doprowadzić nawet do utraty płynności finansowej i konieczności wzięcia kredytu. Tymczasem pojawiła się opcja, by pieniądze za każdą fakturę otrzymywać w przeciągu kwadransa. Jak to możliwe?

Dla kogo e-faktoring?

Duże przedsiębiorstwa, według badań, mają o wiele wyższą ściągalność płatności za wystawione faktury niż średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa. Dlatego w serwisie https://nfg.pl/ pojawiła się oferta skierowana właśnie do tych liczniejszych i drobniejszych biznesów. Przede wszystkim e-faktoring jest więc szansą na normalne funkcjonowanie jednoosobowych działalności gospodarczych, które, wystawiając fakturę, miesiącami czekają na zapłatę i obiecany przelew.

Pomocny Internet

Wszystko dzieje się za pośrednictwem sieci internetowej. Rejestracja firmy na portalu https://nfg.pl/ trwa tylko chwilę. Po weryfikacji danych możemy już przystępować do składania wniosku online o wypłatę wartości faktury. Wprowadzenie faktury i jej weryfikacja zajmuje tylko moment. W efekcie już po kilkunastu minutach pieniądze możemy znaleźć na naszym koncie i nie ma w tym nic magicznego ani nieuczciwego.

Zalety e-faktoringu

Zalety e-faktoringu się mnożą. Przede wszystkim jest to szansa na normalne funkcjonowanie i rozwój małych firm. Nie muszą już one drżeć o zapłatę faktury za wykonaną pracę. Otrzymują za nią pieniądze, a gdy klient płaci, zobowiązani są do oddana kwoty firmie. To tzw. cichy faktoring – klient nie dowiaduje się o opłaceniu faktury, a dzięki temu jego motywacja do zapłacenia się nie zmienia. To także wygoda, gdyż wszystko załatwia się online.

Przejście na fakturowanie online jest teraz banalnie proste, dlatego nie da się ukryć, że zalet e-faktoringu jest mnóstwo. To szansa, by w końcu o rozwoju zaczęli też myśleć mniejsi biznesmeni.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz