Banki Wymiana walut

Karty wielowalutowe – w realu czy w sieci?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl
Otwarty świat, strefa wolna od kontroli granicznych oraz powszechny dostęp do różnego rodzaju środków lokomocji sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na wyjazd za granicę. W efekcie karty wielowalutowe są nam coraz częściej potrzebne. Pytanie tylko czy w rzeczywistości.

Czym jest karta wielowalutowa?

Kartą wielowalutową nazywamy takie produkty, które w sposób naturalny pozwalają na płacenie różnymi walutami, niezależnie od tego, jaki jest aktualny kurs. Pozwala to na trzymanie na karcie lub koncie, co do którego wydano kartę pieniądze w różnych walutach, które następnie będziemy mogli wykorzystać podczas płatności. Karta wielowalutowa jest wygodna ze względu na kurs, który nie ma większego znaczenia i nie jest, jak zwykle przy bankowych działaniach bywa, dramatycznie wysoki i niekorzystny.

Dostępna w sieci

Jednym ze sposobów na kartę jest założenie konta wielowalutowego. Do konta możemy otrzymać kartę, a będzie to związane z nowymi jej funkcjami. Dzięki temu płatność nią będzie automatycznie wyświetlała dostępne środki w możliwych do zapłacenia walutach. Karta może zostać wydana w formie plastikowej, jednak istnieje także możliwość wyboru takiej opcji, która umożliwia korzystanie tylko i wyłącznie z karty sieciowej, wirtualnej. Działa ona niemalże dokładnie tak samo jak tradycyjna karta, choć jej utrzymanie zwykle jest tańsze.

Konto bankowe

Zazwyczaj także możemy otrzymać kartę do własnego konta, o ile zmienimy jego przeznaczenie na konto walutowe lub założymy dodatkowe konto walutowe. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z karty także jako środka płatności za granicą, a sama karta dodawana będzie do konta wielowalutowego. Jednak w niektórych przypadkach będziemy narażeni na działanie wysokich kursów wymiany walut, zwłaszcza, jeśli będziemy korzystali z bankowych, zwykle zawyżonych.

Karta do konta wielowalutowego przyda się przede wszystkim przy wyjazdach na wakacje lub w trakcie służbowych wyjazdów za granicę. Dzięki niej można z łatwością płacić bez ryzyka narażenia się na wysoki kurs.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz