Pozostałe

Pomoc drogowa – ciekawy sposób na biznes

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Pomoc drogowa to ciekawy, choć nieco zapomniany sposób na własny biznes. Odnajdą się w niej miłośnicy motoryzacji, mechanicy czy osoby, którym jazda samochodem sprawia przyjemność. Świetnie sprawdza się także jako dodatkowy dochód dla osób, już posiadających pracę. Z czym wiąże się rozpoczęcie działalności w tym biznesie?

Pomoc drogowa – kiedy opłaca się rozważyć?

Oczywiście nie każdy i nie zawsze będzie zadowolony z prowadzenia biznesu jako pomoc drogowa. Szczególnie zadowoleni będą właściciele warsztatów samochodowych, dla których doposażenie się w lawetę będzie nie tylko źródłem dodatkowych dochodów, ale również może przyczynić się do zwiększenia liczby klientów we własnym zakładzie. Osoby chcące utrzymywać się wyłącznie z pracy jako pomoc drogowa będą musiały postawić na marketing – tylko dzięki odpowiedniej reklamie można pozyskać wystarczającą liczbę klientów, by osiągać godziwe zarobki.

Co będzie potrzebne i na ile można liczyć?

Rozpoczęcie działalności jako polska pomoc drogowa Berlin nie wymaga nadmiernych nakładów finansowych, ani nawet zdobycia dodatkowej kategorii prawa jazdy. Jedyne większe środki to zakup lawety i odpowiednie rozreklamowanie – co niejednokrotnie przewyższa nawet koszta zakupu sprzętu. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na pozyskanie zewnętrznego finansowania, np. poprzez przystępny kredyt dla firm (warto korzystać z wybitnie niskich stóp procentowych w naszym kraju), z którego środki pozwalają na systematyczne budowanie pozycji rynkowej, do czasu osiągnięcia planowanej stopy zwrotu z inwestycji.

Kiedy się uda pozyskać klientów, nie sposób narzekać na osiągane dochody. Podstawowa opłata naliczana jest „od kilometra”, przy czym niejednokrotnie klienci decydują się na dalsze holowanie, zwłaszcza jeśli usługa jest opłacana w ramach assistance. Dodatkowo zarabiać można na opłacie za załadunek samochodu i jego zdjęcie – to wszystko wymaga przecież dodatkowej pracy i większość usługodawców takie opłaty dolicza. Niekiedy klient chciałby, by przechować mu samochód, co także daje szanse na zarobek. Całość daje szanse na całkiem sensowne zyski.

 

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz