Wymiana walut

Kantory posiadające status instytucji płatniczych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeżeli wpłacamy nasze ciężko zarobione pieniądze do banku, SKOK-u, kantoru itp., chcemy, aby nie stało się z nimi nic złego. Dlatego chętniej powierzamy nasze środki tym instytucjom, które są stale kontrolowane przez różnego rodzaju organy, gdyż dzięki temu, prawdopodobieństwo że upadną lub że nie będą w uczciwy sposób zarządzać naszymi pieniędzmi jest mniejsze.

Coraz więcej firm związanych z finansami, zaczyna rozumieć, że aby zdobyć i utrzymać klientów, należy wzbudzić w nich jak największe zaufanie. W związku z tym, sami i niejako dobrowolnie starają się one o różnego rodzaju certyfikaty, audyty czy kontrole. Nie inaczej jest także jeśli popatrzymy na kantory w Internecie. Chociaż w naszym kraju nie ma jasnych przepisów związanych z ich działalnością, to jednakże te instytucje same starają się utwierdzić swoich klientów, że działają w sposób uczciwy i nie mają zamiaru nikogo oszukiwać. W związku z tym, wiele z kantorów ubiega się o miano „instytucji płatniczych”.

Kantory które uzyskały status instytucji płatniczych, godzą się na wiele kontroli, jakie mogą być w nich przeprowadzane np. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jednakże w zamian za to, mają szanse na zdobycie większej liczby klientów, którzy będą przekonani, że wpłacone przez nich na wymianę walut środki, na pewno do nich powrócą.
Oczywiście nie wszystkie kantory ubiegają się o taki status. Jest to bowiem kosztowne i nie każda instytucja może sobie na to pozwolić. Rzecz jasna nie jest powiedziane, że kantory które nie są instytucjami płatniczymi, chcą nasz oszukać i nie ma co do nich wpłacać pieniędzy. Jak do tej pory w naszym kraju nigdy nie doszło do „przekrętów” jeśli chodzi o wymianę walut w sieci i nic nie wskazuje na to, by miało do tego dojść. Właściciele kantorów, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każde niestosowne zachowanie, może zniechęcić ludzi do wymieniana walut w sieci, więc bardzo dbają oni o swoją reputację.

Poniżej przedstawiamy listę kantorów internetowych, które posiadają status instytucji płatniczej:

 1. Walutomat.pl
 2. InternetowyKantor.pl
 3. CurrencyFair
 4. Cinkciarz
 5. Rkantor
 6. AliorKantor
 7. ErgoKantor
 8. WalutaExpres
 9. E-KantorPolski

Można się spodziewać, że w najbliższym czasie liczba kantorów posiadająca status instytucji płatniczej będzie rosła, gdyż jest to jeden ze sposobów na powiększenie grona swoich klientów oraz dobry sposób na dodatkowe zabezpieczenie środków wpłaconych przez użytkowników.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

3 komentarze

 • Ja na pewno kierowałbym się podczas wybory kantoru informacją, czy jest on instytucja płatniczą. I dlatego mam konto w Cinkciarzu:)

 • Warto również zwrócić uwagę, że nie tylko kantory ubiegają się o miano instytucji płatniczej, lecz również pośrednicy przy przelewach międzynarodowych (niejako alternatywa dla kantorów on-line)

 • Zgadzam się z Tobą, dlatego korzystam z firmy oferującej przelewy pieniędzy pomiędzy UK a Polską. Jeżeli chodzi o szybkie i tanie przelewy online to klik-24 jest najlepszym rozwiązaniem.

Pozostaw komentarz