Kryptowaluty

Od czego zależy kurs kryptowalut?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Każdy kto sprawdza chociażby od czasu do czasu kursy kryptowalut z całą pewnością zauważył, że ich cena jest bardzo zmienna. Jej wartość potrafi zmieniać się co kilka sekund, więc czasem gdy chcemy dokonać transakcji musimy działać bardzo szybko, by dokonać sprzedaży lub kupna po takiej cenie, jaka nas interesuje. Zastanówmy się, od czego zależy wartość kryptowalut i dlaczego ich wartość tak się zmienia.

  • Popyt i podaż – jak wiadomo, jeśli na jakiś produkt jest duże zainteresowanie, to jej cena automatycznie wzrasta. Automatycznie jeżeli zainteresowanie na jakiś produkt spada, jego cena także “pikuje” w dół. Nie inaczej jest w przypadku kryptowalut. Popyt i podaż najbardziej wpływają na jej cenę.
  • Wypowiedzi znanych osób – jeżeli znani politycy lub osoby ze “wielcy” ze świata finansów wypowiadają się na temat kryptowalut, automatycznie (czasami świadomie a czasami nie) zmieniają cenę kryptowalut. Jeżeli ich opinie będą pozytywne, wartość kryptowalut wzrasta, jeżeli negatywne, ich wartość spada.
  • Regulacje – na samym początku swojego istnienia, kryptowaluty nie podlegały praktycznie żadnym regulacjom. Było to korzystne dla bardzo wielu osób, więc chętnie nabywały one “krypto”, więc ich cena wzrosła. Ostatnimi czasy, rządy wielu krajów starają się uregulować ten rynek, więc spada zainteresowanie kryptowalutami u osób, które chcą zachować pełną anonimowość. Automatycznie ich cena przez to spada.
  • Bonusy – jeżeli “coś” (giełda kryptowalut, portal zajmujący się ich wytwarzaniem), proponuje dla swoich klientów jakieś bonusy, automatycznie wzrasta zainteresowanie wirtualną walutą i jej cena wzrasta.

Oczywiście czynników wpływających na ceny kryptowalut jest więcej. Wspomnijmy tu chociażby o problemach technicznych giełd walutowych (cena spada), czy o pojawieniu się nowych (cena wzrasta). I to właśnie ta ilość czynników wpływających na cenę kryptowalut sprawia, że ich cena tak bardzo się zmienia. Dlatego też mówi się, że inwestycje należą do bardzo ryzykownych, dzięki czemu, mamy szansę na nich bardzo dobrze zarobić.

Aktualne notowania kryptowalut znajdziesz pod adresem https://kryptopan.pl/kursy-kryptowalut-notowania/

5/5 - (3 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

Pozostaw komentarz