Kryptowaluty

Bitcoin przekracza kolejne granice

Zamieszczono przez Marcin

Po wielkich spadkach jakie zanotował Bitcoin kilka miesięcy temu, zdecydowana większość ekspertów finansowych mówiła, że jego wartość nie będzie już gwałtownie rosła i będzie stabilna. Jednak od kilku tygodni możemy zauważyć zwiększone zainteresowanie tą kryptowalutą i co się z tym wiążę jej coraz większą wartość. Obecnie kurs Bitcoina przekroczył wartość 11 tys. dolarów amerykańskich. A więc w ciągu kilku ostatnich miesięcy jego wartość wzrosła o ponad 130%. Wraz ze wzrostem wartości Bitcoina, można zauważyć też zwiększone obroty nia na giełdach kryptowalutowych.

Czym może być spowodowany tak gwałtowny wzrost wartości Bitcoina? Eksperci uważają, że może to być wynik tzw halvingu. Prawdopodobnie w maju 2020 roku, zmniejszona zostanie o połowę nagroda za wykopanie nowego bloku. Dzisiaj dostaje się za to 12.5 Bitcoina. Po halvingu będzie to 6.25 Bitcoina. Inną przyczyną może być pojawienie się nowej kryptowaluty opracowanej przez Facebooka. Jeżeli “przyjmie się” ona na rynku, z pewnością wzrośnie zaufanie do pozostałych kryptowalut i ich cena także wzrośnie. WIdać to zresztą gdy popatrzymy na inne krypto. Dla przykładu Ethereum na początku grudnia kosztowało około 80 dolarów a dzisiaj jego cena znajduje się już powyżej 300 dolarów.

Większość ekspertów przestrzega jednak inwestorów przed nadmiernymi zakupami kryptowalut. Ich gwałtowny wzrost wartości może być spowodowany sztucznym pompowaniem ich cen i gdy bańka spekulacyjna pęknie, ich wartość znacznie spadnie. Musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, by zobaczyć co będzie działo się z Bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz