Kryptowaluty

Czy na kryptowalutach można jeszcze zarobić

Zamieszczono przez Marcin

Praktycznie od początku swego istnienia kryptowaluty fascynowały wielu inwestorów, którzy chcieli na nich zarabiać. I rzeczywiście wielu z nich dorobiło się na nich majątku. Najlepsze lata do inwestycji w kryptowaluty to okres od 2012 do 2017 roku. Praktycznie każdego dnia cena kryptowalut a zwłaszcza najpopularniejszej wirtualnej waluty czyli Bitcoina wzrastała. Później jednak doszło do wielkiego załamania i cena za krypto bardzo spadła. Mieliśmy wtedy do czynienia z wielkimi stratami jakie wielu inwestorów poniosło i wycofało się z rynku. Stwierdzili oni że jest to zbyt ryzykowny rynek na którym ciężko zarobić i lepiej go opuścić. Czy oznacza to, że na kryptowalutach nie można już dzisiaj zarabiać? Oczywiście że nie. Jednak zarabianie na krypto jest dzisiaj o wiele trudniejsze i bardziej ryzykowne.

Inwestowanie w kryptowaluty przypomina dzisiaj inwestycje w akcje na Giełdzie Papierów wartościowych czy w waluty na rynku FOREX. Trzeba je po prostu tanio kupić i drożej sprzedać. Wydaje się że jest to proste jednak wcale takie nie jest. Jeszcze kilka lat temu, kupując kryptowalutę można było mieć pewność że ich wartość wzrośnie. Dzisiaj takiej pewności nie ma i ceny za poszczególne kryptowaluty raz się zwiększają a raz zmniejszają. Zależy to od wielu czynników na które zupełnie nie mamy wpływu. Mówimy tu zarówno o czynnikach makroekonomicznych, czynnikach politycznych, wiadomościach z rynku kryptowalut czy nawet osób w jakiś sposób powiązanych z kryptowalutami. W związku z tym aby zarabiać dzisiaj na kryptowalutach trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Musimy poznać dokładnie zasady funkcjonujące na tym rynku, aby później wiedzieć jak reagować na różnego rodzaju sytuacje, jakie na nim się pojawiają. Dosyć ważne jest także wybranie odpowiedniego brokera, gdzie będziemy handlować naszymi kryptowalutami. Wprawdzie oferty poszczególnych brokerów wyglądają podobnie, to jednak ich oferty różnią się szczegółami, które często decydują  zarabianiu na krypto. Sprawdźmy jakie analizy możemy u nich znaleźć, czy udostępniają oni wykresy i przede wszystkim czy mają wszystkie zgody i licencje na prowadzenie takiej działalności.

Pamiętajmy że dzisiaj aby zarabiać na kryptowalutach musimy mieć sporą wiedzę, doświadczenie i odrobinę szczęścia. Musimy przygotować się że nie jest to “łatwy” rynek i należy on do jednych z najbardziej ryzykownych jeśli chodzi o inwestowanie. Dlatego zastanówmy się dobrze, czy mamy odpowiednie predyspozycje to takiego inwestowania aby później nie żałować swojej decyzji.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz