Kryptowaluty

Czy koronawirus pomoże kryptowalutom?

Zamieszczono przez Marcin

Koronawirus zmienia życie każdego z nas. Odczuwamy jego obecność niemal każdego dnia. Nie możemy spotykać się ze znajomymi, nasze miejsca pracy często są zagrożone, a nasze dzieci od kilku tygodni uczą się tylko przez Internet. Na pewno zauważyliśmy, że w wielu placówkach handlowych sprzedawcy informują nas, że za zakupy możemy płacić tylko za pomocą kart debetowych lub kredytowych. Z obawy przed możliwością zakażenia się, nie przyjmują one gotówki. Jednym to się podoba, innym nie. Ale wiele wskazuje na to, handel w przyszłości będzie się zmieniał. Nie tylko będziemy odchodzić od płatności gotówkowych, ale więcej zakupów będziemy wykonywać w sieci internetowej. A czy będziemy mogli za zakupy płacić kryptowalutami? Wielu ekspertów twierdzi że tak. Już dzisiaj możemy obserwować, że zwiększa się liczba placówek czy sklepów, które respektują najpopularniejsze kryptowaluty. Możemy się więc spodziewać, że dzięki obecnej sytuacji „siła” i przede wszystkim wartość Bitcoina czy innych krypto będzie rosła. Ale czy będzie tak na pewno – trudno przewidzieć.

Istnieje też przypuszczenie, że kryptowalutami i technologią związaną z nimi zainteresują się Banki Centralne, które będą chciały przygotować własne projekty związane z kryptowalutami. Jednakże w przeciwieństwie do tych obecnych, były by one w pełni kontrolowane. Powstały by określone przepisy, które jasno by określały sposób ich funkcjonowania. Czyli było by to całkowite przeciwstawieństwo obecnych kryptowalut, które nie są kontrolowane przez nikogo.

Czy możemy się więc spodziewać, że ceny kryptowalut dzięki obecnej pandemii wzrosną? Na razie nie widać jakichś wielkich „ruchów” na kryptowalutach. Pandemia już trwa kilka tygodni, więc gdyby jakieś wielkie umocnienie miało by nastąpić, powinno być już zauważalne. Ale oczywiście nie możemy przewidzieć co stanie się w niedalekiej przyszłości. Może na skutek określonych czynników zainteresowanie kryptowalutami wzrośnie, a co za tym idzie wzrośnie ich wartość.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz