Pozostałe

Jak czytać rankingi kredytowe? Na co zwracać uwagę, porównując kredyty i chwilówki?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Banki oraz instytucje finansowe prześcigają się w ofertach kredytów konsumenckich i chwilówek. Dla klienta tych instytucji jest to sytuacja bez wątpienia korzystna, dlatego że konkurencja na rynku usług finansowych wymusza na bankach oferowanie dogodnych dla klienta warunków kredytowych. Często zdarza się jednak, że banki pod płaszczem atrakcyjnej oferty skrywają rzeczywistą, niekoniecznie korzystną ofertę, natomiast kredyt, który na wstępie nie wydaje się najkorzystniejszy, okazuje się najlepszą opcją. Na co zwracać uwagę przy porównywaniu ofert kredytowych banków i parabanków?

Kredyt na miarę możliwości
Internet to kopalnia wiedzy oraz możliwość zasięgnięcia potrzebnych informacji bez wychodzenia z domu. Rankingi kredytowe to zestawienia, dzięki którym w jednym miejscu możemy ocenić kilkanaście nawet ofert bankowych, spełniających nasze kryteria. Rankingi kredytowe przedstawiają zestawienie możliwości kredytowych w odniesieniu do kosztów. Ranking określa najważniejsze wartości, dotyczące kosztów kredytu. Na wstępie warto określić, jaka kwotę potrzebujemy pożyczyć oraz jaki okres spłaty będzie dla nas optymalny. Ranking kredytowy, dzięki informacjom, określającym warunki kredytowe w wielu bankach, pozwoli porównać dostępne oferty oraz wybrać pośród nich najkorzystniejszą. Rankingi kredytowe tworzone są w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego. Istotne informacje, takie jak wysokość raty kredytu umieszczone są w wyeksponowanym miejscu, jednak dla stuprocentowej pewności należy zapoznać się ze wszystkimi założeniami, ujętymi w zestawieniu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?
Podczas porównania ofert kredytowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wysokość kwoty, jaką będziemy mogli pożyczyć w danej instytucji. Nie zawsze jest możliwe uzyskanie potrzebnej kwoty. Zwłaszcza w przypadku chwilówek instytucje określają maksymalny pułap pożyczki oraz termin jej spłaty. Bardzo istotną informacją jest całkowity koszt kredytu, będący kwotą, która obejmuje wysokość pożyczonej kwoty łącznie z naliczonymi odsetkami, prowizją dla banku, ubezpieczeniem kredytu oraz dodatkowymi warunkami, jakie będzie trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt. Zdarza się tak, że nawet jeśli oprocentowanie kredytu nie jest wyższe niż u konkurencji, koszt całkowitej kwoty spłaty zobowiązania, znacznie przewyższa koszt kredytu w innej instytucji. Dlaczego? Jeżeli bank kusi klientów atrakcyjnym oprocentowaniem oraz zerową prowizją, będzie musiał zarobić na innych aspektach pożyczki. Należy zwrócić uwagę, czy oferta obowiązuje dla nowych klientów, czy tez obejmuje jedynie stałych. Czy należy posiadać konto osobiste w danym banku, aby móc ubiegać się o kredyt oraz czy trzeba będzie założyć kartę kredytową. Istotna jest również kwestia ubezpieczenia kredytu, które jako zabezpieczenie spłaty ustala ogromną kwotę. Trzeba ocenić także termin spłaty oraz możliwość jej dokonania w przewidzianym czasie. Kredyt musi być możliwy do spłaty.

Tekst dostarczony przez partnera: Pozyczka-Online.info – Szybkie pożyczki

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz