Wymiana walut

Dlaczego warto wymieniać waluty w kantorach internetowych

Zamieszczono przez Marcin

Z wymiany waluty korzystał praktycznie każdy z nas. Zamienialiśmy złotówki na inną walutę lub na odwrót gdy wyjeżdżaliśmy na urlop, gdy rozliczaliśmy transakcje z zagranicznymi kontrahentami itp. Waluty możemy wymienić w wielu miejscach. Najczęściej robimy to w kantorach czy też w bankach. Jednakże od kilku lat mamy jeszcze jedną alternatywę. Są nią kantory internetowe. Systematycznie zwiększają one liczbę swoich klientów oferując im pomoc w wymianie walut. Zastanówmy się więc dlaczego warto wymieniać waluty w kantorach internetowych.

Zdecydowanie największym atutem kantorów internetowych jest kurs walutowy jaki mają nam do zaproponowania. Zwłaszcza gdy porównamy go z kursem oferowanym przez banki. W porównaniu z tymi instytucjami jest on o 5-8% lepszy, więc łatwo sobie wyliczyć, ile możemy zaoszczędzić, jeśli wymienimy walutę w kantorze online. Porównując kursy jakie są oferowane przez kantory stacjonarne, także możemy zauważyć, że lepsze dla nas są te jakie znajdziemy w kantorach online. Chociaż tutaj różnica jest nieco mniejsza.

Kolejnym atutem jaki mają kantory online jest szybkość z jaką pieniądze możemy wymienić. Jeśli mamy nasze konto w popularnym banku, wymiana odbywa się praktycznie w czasie rzeczywistym. Oczywiście nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak jest to ważna sprawa, zwłaszcza gdy potrzebujemy szybko dokonać transakcji.

Kantory internetowe to także bezpieczeństwo. Po pierwsze, strony internetowe za pośrednictwem których dokonujemy wymiany (mówimy tu o najpopularniejszych kantorach) spełniają wszystkie wymagania związane z zabezpieczeniem. Są one niemal identyczne jak w przypadku banków, a przecież do tych stron mamy duże zaufanie. Po drugie, gdy idziemy wymienić walutę w placówce stacjonarnej, zawsze istnieje możliwość, że gotówka którą przewozimy zostanie nam skradziona lub że ją zgubimy. Wymieniając walutę przez Internet, takie przykre zdarzenia nam się nie przydarzą.

I w końcu kantory online są dla nas niezwykle wygodną formą wymiany walut. Transakcje możemy wykonać o dowolnej porze dnia i nocy i z dowolnego miejsca w którym się znajdujemy (oczywiście musimy mieć połączenie z siecią internetową). A więc bez względu na to, czy jesteśmy w pracy, czy siedzimy wygodnie na kanapie czy też jesteśmy w pociągu możemy szybko zmienić złotówki na EURO, funty czy dolary. Oszczędzamy w związku z tym sporo czasu, który musielibyśmy poświęcić na dojazd do banku czy do kantoru stacjonarnego.

Nic nie wskazuje na to by kantory internetowe miały tracić na swojej popularności. Wręcz przeciwnie, systematycznie zyskują one nowych klientów oferując im coraz to nowe usługi. Dzięki nim możemy dokonywać międzynarodowych transferów, zlecać stałe płatności itp. Niektóre kantory oferują nam także karty wielowalutowe, doskonałe na wakacyjne wyjazdy do innych krajów. Jeśli więc nie mamy otwartego rachunku w jednym z kantorów internetowych, zastanówmy się, czy nie będzie to dla nas dobre rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy pieniądze i czas.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz