Banki Wymiana walut

Czy w bankach można negocjować kusy walut?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Każdy kto nawet od czasu do czasu wymienia waluty, doskonale zdaje sobie sprawę, że możemy to robić na kilka sposobów. Po pierwsze walutę możemy wymienić w banku, po drugie w kantorze stacjonarnym i po trzecie w kantorze internetowym. Każda z tych instytucji ma swoje wady i zalety, jednakże ich klienci zdecydowanie najczęściej największą uwagę zwracają na kursy, po jakich walutę można wymienić. I chyba każdy już wie, że najlepsze kursy oferują kantory stacjonarne, a najgorsze banki. Jednakże pomimo sporych różnic w kursach, wciąż duża liczba osób nie może się „przekonać” do kantorów, zwłaszcza tych internetowych i w dalszym ciąg u wymienia waluty w bankach. Oczywiście tracą na tym, ale nic nie jest w stanie ich przekonać.

Aby nieco zmniejszyć różnicę w kursach pomiędzy bankiem a kantorem, możemy bankowe propozycje negocjować. Nie każdy o tym pamięta, a takie negocjacje pozwolą nam na zaoszczędzenie całkiem sporej sumki. Zwłaszcza jeżeli chcemy wymieniać większe sumy.

Do negocjacji kursów w banku, powinniśmy się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim musimy znać kursy walut, jakie obwiązują w innych bankach czy kantorach. Dzięki temu pracownik banku zorientuje się, że znamy temat i nie będzie próbował nas w jakiś sposób zbyć. Dobrze jest też negocjować kursy w banku, którego jesteśmy klientem, tzn. w którym mamy nasze konto, w którym zaciągamy kredyty itp. Da to nam kolejny argument do uzyskania lepszej ceny. I oczywiście w czasie negocjacji powinniśmy być stanowczy. Możemy nawet zagrozić, że pójdziemy do innej instytucji by dokonać wymiany, więc jeżeli bankowi rzeczywiście będzie zależało na transakcji, na pewno zmieni kurs na korzystniejszy dla nas.

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepsze negocjacje nie wyrównają kursów walut w bankach, do tych które oferują kantory, zwłaszcza te internetowe. Dlatego warto przemóc się i sprawdzić, jak one funkcjonują i ile możemy dzięki nim zaoszczędzić. Tym bardziej, ze wymiana walut przez Internet jest niezwykle prosta i co ważne, także i w tym instytucjach możemy czasem negocjować kursy walut.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

2 komentarze

  • Tak się zastanawiam, kto dzisiaj jeszcze wymienia walutę w bankach. Przecież kursy jakie tam są oferowane, są słabiutkie i tylko traci się kasę. Nawet po negocjacjach nie będzie się miało takiego kursu jak w kantorach, zwłaszcza internetowych.

Pozostaw komentarz