Pozostałe

Dlaczego pożyczki gotówkowe mają tak złą opinie?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Pożyczki gotówkowe zdecydowanie nie mają w Polsce zbyt dobrej opinii. Wielu konsumentów unika takiej formy pozyskiwania pieniędzy, w obawie przed kłopotami. Czy jednak słusznie?

Zła sława wytworzona przez ludzi

Niestety, ale pożyczki gotówkowe dorobiły się złej sławy głównie przez konsumentów, którzy brali zbyt wysokie kwoty, a następnie mieli problem z ich spłatą. Brak rozsądku i przecenienie swoich możliwości finansowych zwykle kończy się poważnymi problemami finansowymi. Jeżeli spłata pożyczki nie zostanie wykonana w określonym terminie, zwykle naliczane są odsetki karne. Są one wysokie i często powodują konieczność oddania więcej niż się pożyczyło. Niestety, ale za błędy i nieterminowość trzeba płacić. Nie upoważnia to jednak do rozsiewania złych opinii na temat instytucji, które oferują szeroki pakiet produktów finansowych. Organizacje tego typu nie są w stanie odpowiadać za poczynania swoich klientów. Każdy podpisuje na początku umowę, w której zobowiązuje się do określonych rzeczy. Zawsze warunki można negocjować tak, aby były atrakcyjne oraz korzystne. Zwykle instytucje finansowe są w tym zakresie elastyczne. To, że klient nie jest w stanie wywiązać się z zobowiązań, nie jest już problemem banku. Trzeba liczyć się z tym, że organizacje finansowe muszą zarabiać na transakcjach, a nie na nich tracić. Nie mogą pozwolić sobie na straty wynikające z braku spłaty pożyczki przez nierzetelnego klienta. Instytucja, która pobłażałaby takim sytuacjom, bardzo szybko skończyłaby funkcjonowanie na rynku.

Co zamiast tradycyjnych pożyczek gotówkowych?

Jeżeli nadal uważasz, że pożyczka gotówkowa nie jest dla Ciebie, mamy dobrą wiadomość. Możesz uniknąć kontaktu z instytucjami finansowymi. Wystarczy zapoznać się z ofertami firm proponującymi prywatne pożyczki gotówkowe. Jest to opcja pozwalająca na pożyczenie pieniędzy od prywatnych inwestorów ogłaszających się m.in. na stronie Kokos.pl. Wystarczy tam zajrzeć, wziąć udział w aukcji bądź samodzielnie ogłosić chęć pożyczenia określonych pieniędzy, a fundusze można będzie pozyskać szybko oraz bez zbędnych formalności.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz