Pozostałe

Czym charakteryzują się płatności automatyczne

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Płatność automatyczna wśród Polaków staje się coraz bardziej powszechna. Opłacamy w ten sposób rachunki, a także kupujemy różnego rodzaju produkty przy użyciu mobilnych aplikacji.

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób korzystało z płatności automatycznej, uważając ją za mało bezpieczną i kłopotliwą w obsłudze. Aż trudno uwierzyć, że takie myślenie gościło w świadomości wielu milionów Polaków. Dziś na szczęście trend ten się odwrócił.

System płatniczy dostosowany do potrzeb

Klienci do płatności automatycznej zostali zachęceni głównie przez profesjonalnie działające firmy, takie jak bluemedia.pl, które wprowadziły na rynek systemy transakcyjne zapewniające bezpieczne opłacanie rachunków i wykonywanie różnych innych płatności. Automatic payment, bowiem tak nazywa się to zjawisko, to wszelkiego rodzaju transakcje dokonywane bez konieczności wprowadzania danych z karty płatniczej czy innych danych potrzebnych do autoryzacji przelewu. Można tutaj mówić o dwóch rodzajach płatności:

  • cyklicznej – sytuacja ta pojawia się wtedy, gdy klient życzy sobie opłacania faktury za telefon czy Internet. Pieniądze zgodnie z przyjętym zleceniem, są pobierane z jego konta bankowego automatycznie, bez konieczności autoryzacji,
  • jednym kliknięciem – mimo iż trzeba tutaj potwierdzić chęć dokonania transakcji, to wszystko jest uproszczone. Zwykle wystarczy przyciśnięcie jednego przycisku, który automatycznie przekieruje nas do realizacji transakcji, już bez konieczności podawania dodatkowych danych.

Płatność automatyczna coraz bardziej popularna

W związku z rozwojem aplikacji mobilnych, płatność automatyczna również będzie się jeszcze bardziej rozwijała. Nie mając przy sobie danych karty płatniczej czy kodów autoryzujących przelew, klient i tak będzie mógł dokonać płatności za zrobione zakupy. Nie będzie z tym żadnych problemów, dzięki automatycznemu wykonywaniu transakcji płatniczych. Wszystko to sprawi, że codzienne zakupy bądź opłacanie rachunków będą czynnościami jeszcze bardziej przyjemnymi i tym samym mniej kłopotliwymi.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz