Wymiana walut

Czy można wymienić walutę bez wychodzenia z domu

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dla większości osób wymiana walut wiąże się ze „spacerem” do banku lub kantoru, w którym to możemy poprosić o zamianę jednej waluty na drugą. Jak łatwo się domyśleć, wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Musimy stracić nasz jakże cenny czas, na dotarcie do wybranej placówki, dokonanie transakcji i powrót do domu. Nie mamy też wielkiego wpływu na to, po jakim kursie będziemy walutę wymieniać, gdyż kursy ustalają banki lub właściciele kantorów. Dla wielu osób jest to niewygodne i dlatego szukają oni innej alternatywy, pozwalającej na wymianę walut bez wychodzenia z domu. Czy jest to możliwe? Oczywiście. Przecież możemy dzisiaj wymieniać waluty przez Internet, dzięki kantorom online.

Można powiedzieć, że kantory w Internecie to polska specjalność. Od kilku już lat rozwijają się w sposób błyskawiczny i niemalże każdego dnia zdobywają nowych klientów. A wszystko dlatego, że dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo czasu, a ponadto kursy jakie te kantory oferują, są o wiele bardziej korzystne niż te oferowane w bankach czy kantorach stacjonarnych. Ponadto sam techniczny proces wymiany waluty jest niezmiernie prosty, zwłaszcza gdy już jesteśmy zarejestrowani w danym serwisie. Prześledźmy więc jak wygląda wymiana waluty w kantorze internetowym.

Aby wymienić walutę przez Internet, musimy mieć w banku konto złotówkowe, konto walutowe, a także musimy otworzyć rachunek w wybranym przez nas kantorze internetowym. Chociaż wydaje się że musimy poświęcić na to sporo czasu, w rzeczywistości jest to szybkie i łatwe. Konto złotówkowe ma praktycznie każdy z nas, więc tę kwestię możemy pominąć. Założenie konta walutowego, to konieczność jednorazowej wizyty w banku (można tez takie konta zakładać przez Internet). Błyskawicznie możemy też założyć rachunek w kantorze internetowym. Podajemy nasze podstawowe dane osobowe, numery rachunków bankowych i mamy już sprawę załatwioną. Możemy już wymieniać waluty. Jest to także bardzo proste i możemy takiej wymiany dokonywać na kilka sposobów. Możemy zalogować się do naszego kantoru, zaakceptować kurs waluty którą chcemy wymienić, przesłać pieniądze do kantoru gdzie odbędzie się wymiana i kantor automatycznie odeślę nam kupioną walutę. Innym sposobem jest wcześniejsze zasilenie naszego rachunku w kantorze i czekanie na korzystny kurs. Gdy się pojawi, zlecamy transakcję i po kilku minutach mamy na koncie nasze pieniądze. Istnieją też kantory, działające jako platformy społecznościowe, gdzie sami ustalamy po jakim kursie chcemy wymienić walutę. Widać więc, że opcji mamy kilka i tylko od nas zależy, na którą się zdecydujemy.

Ponieważ na rynku kantorów internetowych mamy sporą konkurencję, serwisy te starają się zrobić wszystko, by tylko zadowolić i utrzymać swoich klientów. W związku z tym transakcje przebiegają bardzo szybko, można je dokonywać o dowolnej porze dnia i nocy, a co równie ważne, nie mamy tu praktycznie żadnych kosztów. Albowiem wszelkie transfery z banku do kantoru czy z kantoru do banku są prawie zawsze za darmo. Czy potrzeba nam czegoś więcej? Chyba nie.

Jeżeli nie mamy czasu by w tradycyjny sposób wymieniać waluty, warto zrobić to przez Internet. Kto raz spróbuje takiej wymiany, na pewno nigdy już nie będzie wymieniał walut w bankach czy kantorach stacjonarnych, gdyż jest to po prostu droższe i mało praktyczne.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

2 komentarze

  • no pewnie, że lepiej, nie tracisz czasu na bieganie po kantorach gdzie korzystniej, ja wymieniam od dłuższego czasu już w Pluskantorze, bezpieczne transakcje bo są one szyfrowane, szybko, sprawnie. Nawet tanie przelewy zagraniczne

Pozostaw komentarz