Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Kolumbii

Zamieszczono przez Marcin

Chociaż Kolumbia kojarzy nam się zazwyczaj z kartelami narkotykowymi, to jednak jest to także znakomite miejsce na wakacje. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństw  jakie możemy spotkać na naszej drodze w tym kraju, jednakże jeśli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami organizatorów urlopu, z pewnością w Kolumbii możemy wypocząć i zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. A jaką walutę najlepiej zabrać do Kolumbii? Postaramy się to wyjaśnić.

Oficjalną walutą Kolumbii jest peso kolumbijskie (międzynarodowy skrót COP). Waluta ta została wprowadzona w 1837 roku. W obiegu możemy spotkać monety o wartości 10, 20, 50, 100 i 500 peso a także banknoty o nominałach 500, 1000, 2000, 5000 i 10 000 peso. Jak łatwo się domyślić, w polskich kantorach trudno jest znaleźć kolumbijską walutę. A jeśli już jest oferowana, to kurs wymiany nie jest dla nas zbyt atrakcyjny. Dlatego najbardziej opłacalną z ekonomicznego punktu widzenia opcją jest zakup w Polsce dolarów amerykańskich i wymiana ich na miejscu na miejscową walutę. Transakcję taką możemy wykonać zarówno w banku jak i w kantorach.

A czy w Kolumbii można płacić kartą płatniczą lub kredytową? Oczywiście tak. Są one ogólnie akceptowalne zarówno w hotelach jak i w punktach gastronomicznych. Możemy także za ich pomocą wybierać pieniądze z bankomatów. Jednakże nie jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z przewalutowaniem czy też prowizjami. Lepiej jest więc w Kolumbii posługiwać się gotówką. Może ona stać się też niezbędna jeśli wyjedziemy poza najbardziej popularne miejsca. Na kolumbijskiej prowincji ciężko znaleźć terminal płatniczy nie mówiąc już o bankomacie. Co ciekawe w wielu punktach gdzie musimy płacić, akceptowane mogą tez być amerykańskie dolary. Jednakże i w tym przypadku kurs wymiany może nie być dla nas zbyt atrakcyjny.

A gdzie najlepiej kupić dolary? Najlepsze kursy jak zawsze oferują kantory internetowe. W porównaniu z bankami, możemy zaoszczędzić nawet kilka procent na takiej transakcji. Dzięki temu w naszym portfelu będzie znajdowało się więcej pieniędzy, które możemy przeznaczyć na urlopowe atrakcje.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz