Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Kilka mitów o NNW dla dziecka

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Po błogim czasie wakacji, gdy nadchodzi wrzesień, dzieci wracają do szkół. Spotkanie z kolegami z ławki to miła perspektywa dla dzieci, z klasówkami trochę gorzej. Dla rodziców to także czas pełen wyzwań. Poza skompletowaniem szkolnej wyprawki czekają ich noworoczne zebrania klasowe i szereg decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto przygotować się na rozmowę z innymi rodzicami w tej sprawie. Wiele osób powtarza utarte slogany, nie wiedząc, że przekazują w świat mity na temat NNW.

  • NNW dla dziecka trzeba wykupić wyłącznie w szkole

Nowy rok szkolny to rzeczywiście dobry czas na zainteresowanie się ubezpieczeniem NNW, ponieważ często placówki edukacji są miejscem powstawania urazów. Szkolna przerwa, lekcja wychowania fizycznego, niejednokrotnie przerodziły się w akcję pierwszej pomocy związanej ze zwichniętą kostką czy złamaną ręką. Jednakże oferta składana na zebraniu klasowym to nie jedyna opcja wykupienia polisy! Takie propozycje często wiążą się z niską składką, ale jednocześnie ubezpieczenie nie ma zbyt dużego zakresu i nie zapewnia wysokich odszkodowań. Pod linkiem https://www.nnwdziecka.pl/ można znaleźć przykładowe oferty NNW, które są często korzystniejsze od oferty szkolnej. Świadomość dobrze zainwestowanych w zdrowie dziecka pieniędzy jest bardzo ważna.

  • Ubezpieczenie NNW obejmuje tylko urazy powstałe w szkole

Nieszczęśliwe wypadki, jak dobrze wiemy, zdarzają się zarówno w szkole, jak i poza nią. Nie powinno więc dziwić, że zdarzenia niepożądane powstałe poza miejscem edukacji dziecka, są także objęte polisą. Nie bez powodu ubezpieczenie wykupuje się na cały rok, a nie 10 miesięcy. Nawet na wakacjach czy w drodze do sklepu ubezpieczenie NNW chroni dziecko.

  • Ubezpieczenie NNW jest obowiązkowe

Nie. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obligatoryjne. NNW ma charakter dobrowolny, jednak zachęca się rodziców do wykupienia polisy dla swoich pociech. Zawsze warto mieć prewencyjny płaszcz ochronny, ponieważ nie jesteśmy w stanie zapewnić 100% bezpieczeństwa dziecku. Wypłacone odszkodowanie wspiera portfel rodzica lub opiekuna, gdy jest konieczna hospitalizacja lub leczenie ubezpieczonego.

  • NNW trzeba wykupić we wrześniu

Mimo iż rok szkolny jest dobrym czasem na decyzję zakupie polisy, nie ma jednak takiej konieczności. Ubezpieczenie NNW można kupić w dowolnym czasie.

  • Można mieć tylko jedną polisę

Jest to totalny mit. Można zabezpieczyć się wykupując kilka ubezpieczeń w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, dzięki czemu ewentualne odszkodowanie jest wypłacane z każdego z nich. Zależnie od sumy ubezpieczenia i jego zakresu, jest możliwe pozyskanie wypłaty.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz