Pozostałe

Kredyt konsolidacyjny a kredyty w walutach obcych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Realia dzisiejszej rzeczywistości, epidemia koronawirusa wzbudza w wielu z nas poczucie niepewności i obawy o przyszłość. Osoby spłacające dotychczasowe zobowiązania stają przed dylematem – czy w dobie pandemii warto konsolidować kredyty? Czy istnieje szansa na konsolidację kredytów w walutach obcych?

Kredyt konsolidacyjny – czy warto?

Statystki bankowe wskazują, że zdecydowanie rzadziej sięgamy po produkty finansowe z bankowej oferty. W czasie epidemii coraz mniej osób składa zapytanie o kredyt. Ostatnie miesiące pokazują, że dla klientów, którzy borykają się z problemem spłaty zaciągniętych zobowiązań to dobry czas na konsolidację kredytów. Sytuacji sprzyjają rekordowo niskie stopy procentowe, od marca 2020 roku Rada Polityki Pieniężnej obniżyła je już dwukrotnie. W praktyce kredytowej przekłada się to niższe kwoty miesięcznych rat kredytów.

Ważne, że kiedy rynek finansowy ulegnie stabilizacji, stopy procentowe zaczną prawdopodobnie wzrastać, dlatego właśnie teraz warto pomyśleć o konsolidacji kredytów. Szeroka gama produktów tego rodzaju sprawia, że mamy szansę wybierać spośród instytucji oferujących łączenie kilku zobowiązań w jedno. W tym celu możemy udać się do banku, lecz dobrze pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to popularna oferta także w firmach kredytowych (Wnioskomat).

Jeżeli nie pojawiły się jeszcze problemy ze spłatą zadłużeń, w parabanku możemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny bez BIK. Firmy pożyczkowe dysponują zdecydowanie bardziej elastycznymi warunkami finansowania niż banki. Istotne, że tutaj również zbadana zostanie nasza zdolność kredytowa do spłaty zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny a kredyty w obcej walucie

Pandemia koronawirusa nieubłaganie wpływa na poważne zmiany w polskiej gospodarce. Gwałtowne zwroty dotyczą również rynku walut, w stosunku do franka szwajcarskiego i euro złoty znacznie się osłabił. Powszechnie już wiadomo, że kredyty walutowe są kredytami zwiększonego ryzyka, jednak obecnie zaciąganie kredytów we franku, dolarze lub euro nie jest opłacalne. Niepewna sytuacja na rynku finansowym, dodruk pieniądza sprawiają, że banki dużo ostrożniej udzielają kredytów walutowych. W związku z epidemią wiele banków zawiesiło udzielanie kredytów w obcych walutach.

Dla tych, którzy w przeszłości zaciągnęli kredyty w obcej walucie istnieje szansa na konsolidację takich kredytów. W przypadku kredytów gotówkowych konsolidacja sprowadza się do wydłużenia okresu kredytowania, w tym przypadku oprocentowanie pozostaje zbliżone do poziomu dotychczasowego. Konsolidując kredyty hipoteczne należy liczyć na obniżenie oprocentowania kredytu, przy jednoczesnym ustanowieniu zabezpieczenia na finansowanej nieruchomości.

Klienci, którzy zaciągnęli dług w euro lub we frankach i nie potrafią obecnie sprostać racie kredytu mogą skorzystać z oferty zmiany waluty na rodzimą. W niektórych bankach istnieje też szansa, by w ramach konsolidacji spłacić taki kredyt za pomocą gotówki, zamiast z poziomu konta walutowego.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz