Inwestuj w waluty na platformie eToro
Wymiana walut

Jak dokonać wpłaty do Walutomat

Zamieszczono przez Marcin

Kantory internetowe starają się jak najbardziej “ułatwić życie” swoim klientom. Dlatego proponują im wiele rozwiązań, dzięki którym mogą oni w łatwy sposób wymieniać pieniądze na inną walutę. Doskonałym przykładem na to może być Walutomat, czyli jeden z najbardziej popularnych w naszym kraju kantorów internetowych. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób możemy wpłacać pieniądze do tego kantoru. 

Przelew bankowy – jest to najbardziej “tradycyjna” metoda przelewania pieniędzy. W serwisie Walutomat jest ona dostępna dla każdej waluty i dla każdego banku. Jeżeli chcemy w ten sposób przesłać pieniądze do Walutomat, wykonujemy zwykły przelew przez bankowość elektroniczną na numer konta który otrzymaliśmy z kantoru. Ponieważ Walutomat posiada rachunki w większość dużych banków, pieniądze trafiają na wskazane konto prawie że natychmiast. Zazwyczaj za przelewy nie musimy nic płacić. 

Szybki przelew Internetowy – metoda doskonale znana wszystkim robiącym zakupy przez Internet. Transakcja jest wykonywana za pośrednictwem firmy Przelewy24. Co ważne, za przelew nie musimy nic płacić, a środki są księgowane natychmiast na naszym koncie w Walutomat. Musimy jednak pamiętać, że szybki przelew internetowy jest dostępny tylko do wpłat w złotówkach.   

Karty płatnicze – za pomocą kart płatniczych możemy przelewać do Walutomat złotówki, EURO, dolary amerykańskie i brytyjskie funty. Kantor ten obsługuje wszystkich najważniejszych operatorów kart – min. Visa i Mastercard. Taka forma przelewy jest szczególnie opłacalna dla osób wpłacających pieniądze z zagranicy, gdyż jest to o wiele tańsza opcja.

Płatność przez aplikację z QR kodem – szybki sposób płatności dla osób posiadających w swoich telefonach aplikację “czytającą” QR kody. W momencie złożenia zlecenia na ekranie pojawi się kod, który trzeba zeskanować przez aplikację mobilną naszego banku. Jest to opcja dostępna tylko dla wpłat złotówkowych i dla osób, których bank obsługuje QR kody. Czas wykonania przelewy jest taki sam jak w przypadku tradycyjnych przelewów. 

Jak widzimy kantor internetowy Walutomat dba o swoich klientów i proponuje im kilka metod wpłacania pieniędzy. Tylko od nas zależy, na którą formę się zdecydujemy. 

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz