Wymiana walut

Jak dokonać wpłaty do Walutomat

Zamieszczono przez Marcin

Kantory internetowe starają się jak najbardziej “ułatwić życie” swoim klientom. Dlatego proponują im wiele rozwiązań, dzięki którym mogą oni w łatwy sposób wymieniać pieniądze na inną walutę. Doskonałym przykładem na to może być Walutomat, czyli jeden z najbardziej popularnych w naszym kraju kantorów internetowych. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób możemy wpłacać pieniądze do tego kantoru. 

Przelew bankowy – jest to najbardziej “tradycyjna” metoda przelewania pieniędzy. W serwisie Walutomat jest ona dostępna dla każdej waluty i dla każdego banku. Jeżeli chcemy w ten sposób przesłać pieniądze do Walutomat, wykonujemy zwykły przelew przez bankowość elektroniczną na numer konta który otrzymaliśmy z kantoru. Ponieważ Walutomat posiada rachunki w większość dużych banków, pieniądze trafiają na wskazane konto prawie że natychmiast. Zazwyczaj za przelewy nie musimy nic płacić. 

Szybki przelew Internetowy – metoda doskonale znana wszystkim robiącym zakupy przez Internet. Transakcja jest wykonywana za pośrednictwem firmy Przelewy24. Co ważne, za przelew nie musimy nic płacić, a środki są księgowane natychmiast na naszym koncie w Walutomat. Musimy jednak pamiętać, że szybki przelew internetowy jest dostępny tylko do wpłat w złotówkach.   

Karty płatnicze – za pomocą kart płatniczych możemy przelewać do Walutomat złotówki, EURO, dolary amerykańskie i brytyjskie funty. Kantor ten obsługuje wszystkich najważniejszych operatorów kart – min. Visa i Mastercard. Taka forma przelewy jest szczególnie opłacalna dla osób wpłacających pieniądze z zagranicy, gdyż jest to o wiele tańsza opcja.

Płatność przez aplikację z QR kodem – szybki sposób płatności dla osób posiadających w swoich telefonach aplikację “czytającą” QR kody. W momencie złożenia zlecenia na ekranie pojawi się kod, który trzeba zeskanować przez aplikację mobilną naszego banku. Jest to opcja dostępna tylko dla wpłat złotówkowych i dla osób, których bank obsługuje QR kody. Czas wykonania przelewy jest taki sam jak w przypadku tradycyjnych przelewów. 

Jak widzimy kantor internetowy Walutomat dba o swoich klientów i proponuje im kilka metod wpłacania pieniędzy. Tylko od nas zależy, na którą formę się zdecydujemy. 

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz