Wymiana walut

Wakacje za granicą czyli gdzie wymienić walutę

Zamieszczono przez Marcin

Wakacyjne wyjazdy poza Polskę stają się coraz popularniejsze wśród naszych rodaków. Wpływ na to ma wiele czynników, z których wymienimy chociażby więcej tanich linii lotniczych działających w naszym kraju, bogacenie się naszego społeczeństwa, czy też ciekawość poznawania nowych miejsc i ludzi. Oczywiście wyjazd na zagraniczne wakacje powinien być bardzo dobrze zaplanowany. Nie możemy min zapomnieć o zaopatrzenie się w odpowiednią walutę. Polskimi złotówkami raczej nie będziemy mogli posługiwać się poza Polską, więc o odpowiedniej walucie powinniśmy pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Mamy kilka sposobów, by zaopatrzyć się przed wakacjami w obcą walutę. Po pierwsze może iść do kantoru lub banku i zamienić złotówki na Euro, dolary amerykańskie czy inną walutę. Możemy to zrobić także dokonując wymiany przez Internet w kantorze internetowym. Kolejną możliwością jest wypłacenie miejscowej waluty z bankomatu, za pomocą naszej karty debetowej. Innym sposobem jest skorzystanie z karty wielowalutowej, które są ofercie wielu banków. Na nasze wakacje możemy też zabrać jakąś ogólnie akceptowaną walutę – EURO, dolary amerykańskie, funty brytyjskie – by zamienić ją na miejscu na walutę miejscową. Możliwości mamy więc wiele, ale która z nich jest najbardziej opłacalna? Dużo zależy tu od waluty, jednak zdecydowana większość ekspertów doradza nam zakup waluty w Polsce a najlepsze kursy mają kantory internetowe. Zwłaszcza, jeśli wybieramy się do krajów w których obowiązuje EURO. Natomiast gdy wybieramy się do bardziej egzotycznego kraju, którego walutę ciężko w Polsce wymienić, najlepiej zabrać EURO i wymienić je na walutę kraju w którym będziemy odpoczywać. Opłacalne jest też skorzystanie z międzynarodowych kart wielowalutowych, ale tutaj musimy dobrze przeanalizować regulaminy naszego banku. Ciekawą i tanią alternatywą może też być założenie konta Revoult lub Monese (więcej o karcie Monese możesz przeczytać tutaj). Zwłaszcza jeśli za granicę wyjeżdżamy często. 

Aby nasze zagraniczne wakacje nie kosztowały nas zbyt dużo, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sposób w walutę kraju do którego się udajemy. Dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy na atrakcje i wypoczynek.  

Rate this post

O autorze

Marcin

1 komentarz

  • Ja zawsze przed wakacjami wymieniam gotówke w Walutomat. Ale chyba przełącze się na kartę Revoult. Wiele dobrego o niej słyszałam i przed nastepnymi wakacjami o nią zaaplikuje.

Pozostaw komentarz