Inwestuj w waluty na platformie eToro
Wymiana walut

Wakacje za granicą czyli gdzie wymienić walutę

Zamieszczono przez Marcin

Wakacyjne wyjazdy poza Polskę stają się coraz popularniejsze wśród naszych rodaków. Wpływ na to ma wiele czynników, z których wymienimy chociażby więcej tanich linii lotniczych działających w naszym kraju, bogacenie się naszego społeczeństwa, czy też ciekawość poznawania nowych miejsc i ludzi. Oczywiście wyjazd na zagraniczne wakacje powinien być bardzo dobrze zaplanowany. Nie możemy min zapomnieć o zaopatrzenie się w odpowiednią walutę. Polskimi złotówkami raczej nie będziemy mogli posługiwać się poza Polską, więc o odpowiedniej walucie powinniśmy pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Mamy kilka sposobów, by zaopatrzyć się przed wakacjami w obcą walutę. Po pierwsze może iść do kantoru lub banku i zamienić złotówki na Euro, dolary amerykańskie czy inną walutę. Możemy to zrobić także dokonując wymiany przez Internet w kantorze internetowym. Kolejną możliwością jest wypłacenie miejscowej waluty z bankomatu, za pomocą naszej karty debetowej. Innym sposobem jest skorzystanie z karty wielowalutowej, które są ofercie wielu banków. Na nasze wakacje możemy też zabrać jakąś ogólnie akceptowaną walutę – EURO, dolary amerykańskie, funty brytyjskie – by zamienić ją na miejscu na walutę miejscową. Możliwości mamy więc wiele, ale która z nich jest najbardziej opłacalna? Dużo zależy tu od waluty, jednak zdecydowana większość ekspertów doradza nam zakup waluty w Polsce a najlepsze kursy mają kantory internetowe. Zwłaszcza, jeśli wybieramy się do krajów w których obowiązuje EURO. Natomiast gdy wybieramy się do bardziej egzotycznego kraju, którego walutę ciężko w Polsce wymienić, najlepiej zabrać EURO i wymienić je na walutę kraju w którym będziemy odpoczywać. Opłacalne jest też skorzystanie z międzynarodowych kart wielowalutowych, ale tutaj musimy dobrze przeanalizować regulaminy naszego banku. Ciekawą i tanią alternatywą może też być założenie konta Revoult lub Monese (więcej o karcie Monese możesz przeczytać tutaj). Zwłaszcza jeśli za granicę wyjeżdżamy często. 

Aby nasze zagraniczne wakacje nie kosztowały nas zbyt dużo, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sposób w walutę kraju do którego się udajemy. Dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy na atrakcje i wypoczynek.  

Rate this post

O autorze

Marcin

1 komentarz

  • Ja zawsze przed wakacjami wymieniam gotówke w Walutomat. Ale chyba przełącze się na kartę Revoult. Wiele dobrego o niej słyszałam i przed nastepnymi wakacjami o nią zaaplikuje.

Pozostaw komentarz