Wymiana walut

Jak wymienić walutę przed Świętami Bożego Narodzenia

Zamieszczono przez Marcin

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się szybkimi krokami. Praktycznie wszędzie zaczyna być już odczuwalny świąteczny nastrój. Zaczynamy zastanawiać się jaki prezent kupić dla naszych najbliższych, jak przystroić naszą świąteczną choinkę itd. Do przyjazdu do naszego kraju zaczynają też przygotowywać się osoby, które mieszkają poza Polską. Bardzo duża ich część przyjeżdża bowiem w tym okresie do naszego kraju, by ze swoją najbliższą rodziną spędzić świąteczne dni. Na pewno wiele z tych osób będzie musiało wymienić walutę na złotówki. Albowiem zarabiają oni w EURO, czy brytyjskich funtach, a w walutach tych raczej w naszym kraju nie zapłacą. Mamy kilka sposób na wymianę waluty na złotówki i przedstawimy je dla wszystkich którzy przyjeżdżają na Święta do Polski.

Jednym ze sposobów na wymianę walut jest skorzystanie z firmy oferującej przelewy zagraniczne. Jest to coraz popularniejszy sposób na wymianę pieniędzy na złotówki. Jak wygląda taka transakcja? Otóż wpłacamy pieniądze na konto firmy która takie przelewy oferuje, podajemy jej numer konta w naszym polskim banku, a ta dokonuje wymiany walut i przelewa pieniądze na wskazane konto. Jest to bardzo szybki i przede wszystkim bezpieczny sposób na wymianę waluty. Nie musimy mieć otwartego konta walutowego, a wystarczy nam konto złotówkowego. Najlepszym przykładem firmy która takie przelewy wykonuje jest TransferGo. Co ważne, koszty związane z przewalutowaniem nie są zbyt duże, a i kursy walut są atrakcyjne. 

Oczywiście waluty możemy wymieniać także w kantorach. Zarówno w tych tradycyjnych stacjonarnych jak i internetowych. Jednakże kantory internetowe są o wiele bardziej korzystną opcją. Po pierwsze, nie musimy fizycznie przenosić pieniędzy, więc nie zgubimy ich czy też nie zostaną nam skradzione. Po drugie kursy jakie oferują kantory internetowe są o wiele korzystniejsze od stacjonarnych. Sama transakcja jest bardzo łatwa, bezpieczna i trwa bardzo szybko. Warto więc skorzystać z tej opcji, jeśli chcemy wymienić walutę po najlepszym z możliwych kursów. Niejako celowo nie wspominamy tu o wymianie pieniędzy w bankach. Oczywiście można to robić, ale nie polecamy tego. Kursy jakie są w nich oferowane, są o wiele gorsze od kantorów więc na takiej wymianie sporo stracimy. 

Święta Bożego Narodzenia, to jeden z najprzyjemniejszych momentów każdego roku. Zróbmy więc wszystko, aby spędzić je w miłej i radosnej atmosferze. Pamiętajmy także, by w odpowiedni i jak najbardziej opłacalny sposób wymienić waluty, które z emigracji przywieziemy do naszego kraju.  

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz