Wymiana walut

Jakie koszty ponosimy, korzystając z kantorów internetowych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kantory internetowe stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Pewno jeszcze więcej osób wymieniało by w nich waluty, ale część z nich ma obawy związane ze sprzedażą lub kupnem walut bez wychodzenia z domu, a część boi się, że są z tym związane spore koszty. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Po pierwsze wymiana walut przez Internet jest niezwykle łatwa, a po drugie praktycznie nic za nią nie musimy płacić. Poniżej przedstawimy za co ewentualne koszty, które musimy ponosić wymieniając pieniądze online.

Na początku powiedzmy jednak za co w większości kantorów internetowych nie musimy płacić. Przede wszystkim za darmo jest przewalutowanie środków. Kantory nie pobierają za to żadnych opłat a ich jedynym zyskiem jest marża. Oczywiście darmowe jest też prowadzenie konta w tych kantorach. Kantory nie pobierają także opłat z przyjęcie przelewu z innego banku. Podobnie darmowe jest wysłanie waluty lub złotówek do banków, w którym kantor ma rachunek. Nie ma pobieranych opłat za anulowanie transakcji i zwrot wysłanych środków, z także zwrot reszty środków po zakupie waluty. Jak więc widać, większość transakcji które są niezbędne do wymiany walut są bezpłatne i nie obciążają naszego rachunku.

Za co więc w kantorach internetowych musimy płacić? Przede wszystkim za przelewy do banków, w których kantory nie mają swoich rachunków. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o kantory, które dokonują transferów walut do innych krajów. Zwykle za taką usługę należy zapłacić prowizję.

Oczywiście powyższe przykłady dotyczą największych kantorów internetowych. W mniejszych mogą być pobierane prowizje za różne czynności, związane z wymianą walut.

Jak widać, nie ma się co obawiać, że podczas wymiany walut poniesiemy jakieś dodatkowe koszty. Po prostu w naszym kraju funkcjonuje dużo kantorów internetowych, więc muszą one walczyć o klientów, co widać właśnie z ograniczeniem kosztów związanych z wyminą. Dlatego warto rejestrować się w kantorach internetowych i wymieniać w nich waluty.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Internetowe przewalutowania są opłacalne. W Pluskantor.pl spread to 1-2 grosze, tymczasem w tradycyjnych to już groszy kilkadziesiąt. Za przewalutowanie nie ponoszę żadnych innych kosztów, do wielu banków mam przelewy za free, a nawet jeśli wysyłam za granicę to nie jest drogo i w dodatku sprawnie transfery.

Pozostaw komentarz