Pozostałe

Czy w stacjonarnym kantorze kryptowalut kursy są identycznie jak na giełdzie?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Stacjonarny kantor kryptowalutowy oraz giełda kryptowalutowa to dwa zupełnie różne od siebie miejsca zawierania transakcji, stąd kursy nie będą identyczne. Natomiast nie przesądza to wcale o tym, który rodzaj transakcji będzie dla klienta atrakcyjniejszy. Może się okazać, że “gorszy” kurs finalnie oznacza lepszy wynik na koniec dnia.

Kantor wymiany kryptowalut a giełda kryptowalutowa: różnice

Giełda kryptowalutowa jest miejscem, w którym mogą się ze sobą spotkać sprzedający i kupujący. Każda strona transakcji w zleceniu sprzedaży czy kupna może określić, na jakich warunkach chce się pozbyć kryptowaluty lub ją nabyć. To, co jest efektem tych wszystkich zleceń, układa się w średni kurs kryptowaluty.

Stacjonarny kantor kryptowalutowy korzysta także z usług giełdy kryptowalutowej. Wówczas cena nabycia krypto będzie nieco wyższa, złożą się na nią średnia cena giełdowa oraz prowizje Kanga Exchange i samego kantoru.

Teoretycznie więc wynik jest prosty, wydaje się, że lepiej dokonać transakcji bezpośrednio na giełdzie. Ale czy na pewno?

Ostateczne wyniki tych dwóch transakcji są jednak różne: w pierwszym przykładzie Twoje środki znajdują się na koncie przypisanym do konkretnej giełdy/ w jakimś portfelu elektronicznym lub aplikacji. W drugim przypadku to gotówka, jaką otrzymujesz do ręki. Jeśli operator giełdy czy portfela elektronicznego pobiera opłatę za Twoje przelewy, jeśli płacisz za utrzymanie konta czy wypłaty z bankomatu, to te wszystkie elementy niepostrzeżenie mogą zmniejszać ostateczną kwotę, jaka wyląduje w Twojej kieszeni.

Dla kogo wymiana krypto w kantorze wymiany kryptowalut będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jeśli jesteś osobą aktywnie dokonującą transakcji krypto, giełda kryptowalut nie jest Ci obca i rzadko realizujesz swoje zyski – wtedy prawdopodobnie usługi kantorów kryptowalutowych będą Ci potrzebne rzadko. Ale może się tak zdarzyć, że z jakiegoś powodu nie chcesz składać zleceń na giełdzie, a interesuje Cię szybka i bezproblemowa wypłata gotówki za posiadane bitcoiny czy ethereum. W takim wypadku stacjonarny kantor kryptowalutowy będzie idealnym miejscem.

Co może Ci zapewnić stacjonarny kantor kryptowalutowy?

Przede wszystkim to idealne miejsce do tego, by szybko wypłacić gotówkę, czyli najpowszechniejszy środek płatniczy, akceptowany w każdym miejscu w Polsce. Kantor kryptowalutowy niesamowicie ułatwia sprawę i pozwala od razu dysponować żywą gotówką, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza w sytuacjach losowych, gdy pilnie potrzebujemy środków.

Transakcje do 1 tys. euro, czyli ok. 4,5 tys. zł, mogą być zawierane w pełni anonimowo i nie wymagają okazania dokumentu tożsamości (w przypadku transakcji powyżej tego limitu pracownik kantoru na pełne prawo poprosić nas o dokument i zachować dane osobowe w celach wypełniania regulacji prawnych zapobiegających praniu brudnych pieniędzy). Dlatego jeśli jesteś w sytuacji, w której potrzebujesz gotówki, a masz przy sobie jedynie telefon z aplikacją, możesz śmiało skorzystać z kantoru kryptowalutowego i część bitcoina zamienić na polskiego złotego.

Dzięki Kanga Wallet jesteś dwa kliknięcia od wypłaty gotówki

Za kantorem kryptowalutowym może też przemawiać po prostu wygoda. Kanga Wallet, portfel elektroniczny, w którym możesz trzymać bitcoiny i inne kryptowaluty, daje Ci też możliwość bardzo prostego rozliczenia z kantorem. Wystarczy, że wygenerujesz kod, podasz go pracownikowi kantoru, a następnie jednym kliknięciem potwierdzisz transakcję. Gotowe! Pieniądze otrzymujesz do ręki, a transakcja jest rozliczana w niemal rekordowo krótkim czasie, poniżej jednej minuty.

Sieć kantorów Kanga jest już tak rozbudowana, że znajduje się w niej ponad 350 punktów. To sprawia, że niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujesz, prawdopodobnie znajdziesz stacjonarny kantor wymiany kryptowalut praktycznie za rogiem. Dzięki temu tak wielu klientów decyduje się na co dzień wymieniać kryptowaluty w kantorach sieci Kanga Exchange.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz