Kryptowaluty

Czy wciąż warto inwestować w kryptowaluty?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeszcze kilka miesięcy temu, kryptowaluty były prawdziwym hitem inwestycyjnym. Ich ceny rosły niemalże każdego dnia, a portfele inwestorów wypychały się nową gotówką. Ale jak pokazują wykresy notowań poszczególnych kryptowalut, nie odnotowujemy już tak wielkiego wzrostu cen Bitcoina i innych kryptowalut. Można więc sobie zadać pytanie, czy inwestycja w kryptowaluty wciąż ma sens?

Kryptowaluty pojawiły się w obiegu kilka lat temu. Na początku były znane tylko nielicznym osobom, jednakże gdy ich wartość zaczęła rosnąć, coraz więcej osób chciało ją mieć w swoim wirtualnym portfelu. A jeśli jest na coś duży popyt, to cena takiego produkty rośnie. Nee inaczej było w przypadku innych kryptowalut, a zwłaszcza najpopularniejszej wirtualnej waluty czuli Bitcoina. Jego wartość wzrastała lawinowo każdego dnia, a eksperci finansowi przewidywali szybkie pęknięcie “bańki inwestycyjnej” i szybki spadek cen. I ich przewidywania spełniły się. Ceny kryptowalut znacznie spadły, a ich wartości nie podlegają już tak dużym zmianom. W związku z tym możemy sobie zadać pytanie, czy inwestowanie w kryptowaluty jest wciąż opłacalne?

Od samego początku inwestycja w kryptowaluty była określana jako bardzo ryzykowna. Tym bardziej, że rynek ten nie jest przez nikogo kontrolowany, więc może się na nim zdarzyć praktycznie wszystko. Inwestowanie w kryptowaluty, możemy dzisiaj porównać do gry na rynku FOREX, czy też inwestycji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Musimy po prostu daną kryptowalutę taniej kupić niż ją później sprzedamy. Na pewno nie jest to sprawa prosta. Albowiem trudno przewidzieć kiedy cena wzrośnie, a kiedy spadnie. Nawet jedna wypowiedź znaczącej na rynku finansowym osoby może “podbić” cenę krytpowalut lub też sprawić, że ich wartość spadnie, dlatego warto na bieżąco monitorować notowania na stronie https://comparic.pl/kursy-kryptowalut/. Dlatego oprócz wiedzy i umiejętności, w inwestycjach związanych z kryptowalutami musimy mieć też odrobinę szczęścia. Dzięki niemu, możemy zarobić handlując kryptowalutami “grube” miliony.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz