Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Co robią emigranci po powrocie z emigracji zarobkowej?

Po wejściu Polski do struktur Unii Europejskiej wielu naszych rodaków wyjechało do Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii by tam podjąć pracę. Jednakże wielu z nich po kilku latach spędzonych na emigracji wraca do kraju. Jedni chcą więcej czasu spędzać z rodziną innym nie podoba się kraj w którym przebywają itp. Zastanówmy się, czy łatwo jest się odnaleźć po powrocie i co robią emigranci gdy wrócą do Polski.

Oczywiście zdecydowana większość z ludzi powracających do Polski musi wymienić zarobione pieniądze na złotówki. Mamy do tego kilka sposobów. Po pierwsze możne je zamienić w banku. Jednak kursy nie są w tym przypadku wyjątkowo atrakcyjne i lepszą opcją są kantory – stacjonarne lub internetowe. Szczególnie te drugie powinny zadowolić każdego kto chce wymienić walutę, gdyż można to zrobić szybko, sprawnie i bez większych komplikacji.

weber grillGdy mamy już wymienione pieniądze, zazwyczaj emigranci “witają się z Polską: organizując różnego rodzaju imprezy. Zazwyczaj jest to kolacja w domu lub grill na świeżym powietrzu. Zwłaszcza ta druga opcja jest interesująca, gdyż podczas grillowania można odpocząć, zrelaksować się, porozmawiać z innymi. Doskonale widać to zresztą w różnego rodzaju sklepach. W jednych mamy do wyboru ogromną liczbę grilli wraz z akcesoriami. W innych mamy gotowe już potrawy, które musimy tylko położyć na grilla. Dodajmy do tego kubki, talerzyki, serwetki – we wszystko to możemy łatwo zaopatrzyć się praktycznie w każdym sklepie.

Po przywitaniu się ze znajomy, musimy wrócić do “szarej rzeczywistości”. Czyli przychodzą obowiązki, podobne jak w kraju w którym byliśmy na emigracji A więc praca, dzieci, szkoła, własna firma itp. Jak łatwo się domyśleć nie jest łatwo przyzwyczaić się do polskich realiów. Zwłaszcza gdy na emigracji przebywaliśmy dosyć długo. Ale jak mówi popularne przysłowie: “Dla chcącego nie ma nic trudnego”. Zresztą mówią nam to przykłady tych, którzy wrócili i doskonale się po powrocie odnaleźli.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz