Analizy i wiadomości Gospodarka

Jaki będzie 2019 r. na rynkach walutowych?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl
Rok 2018 upłynął pod znakiem Brexitu, kryzysu we Włoszech oraz wojny handlowej na linii USA-Chiny. Ku niezadowoleniu frankowiczów umocnił się frank szwajcarski. Jaki będzie 2019 r. na rynkach walutowych?

Prognozy kursu walut na runku w 2019 roku

Dla Polaków najważniejsze waluty to euro, dolar, frank i funt. Ale nie wystarczy znać prognozy dla kursów tych walut, żeby ustrzec się przed ryzykiem walutowym. Pamiętajmy też, że im popularniejsza waluta, tym powinniśmy zapłacić za jej wymianę mniej. Jak to zrobić? Rekomendujemy zapoznanie się z kursami walut na kantor internetowy kantoronline.pl, w którym np. kurs euro zawiera jedynie 0,6% spreadu walutowego. Dzięki temu, przynajmniej częściowo zabezpieczymy się przed wzrostami kursów walut w 2019 r.. Jaki będzie 2019 r. na rynkach walutowych?

Frank szwajcarski w 2019 r.

Frank szwajcarski podrożał już w 2018 r. Według prognoz analityków istnieje możliwość, że w 2019 r. jego kurs nadal będzie się umacniać. Argumentem, który przemawia za takim stanem rzeczy są sygnały płynące z SBN, czyli Szwajcarskiego Banku Narodowego o podwyższeniu stóp procentowych. Nie wiadomo jednak, czy stanie się to już w 2019 roku, czy dopiero w 2020. Dowiedz się wiecej o kursie CHF/PLN pod tym adresem: Kurs franka szwajcarskiego – czy CHF może się umocnić pod koniec roku?

Funt brytyjski w 2019 r.

Brytyjczykom czas na wyjście z Unii Europejskiej się kurczy, nadal jednak istnieją kwestie sporne dotyczące umowy brexitowej. Dlatego największą niewiadomą na rynku walutowym w 2019 jest właśnie kurs funta brytyjskiego. Czy funt brytyjski w 2019 może się umocnić? Wszystko zależy od tego, czy dojdzie do kryzysu w Wielkiej Brytanii z powodu Brexitu, czy nie.

Euro w 2019 r.

Kurs euro w 2019 r. będzie zależał od dwóch głównych czynników. Po pierwsze od tego, w jaki sposób Unia Europejska zakończy negocjacje ws. Brexitu z Wielką Brytanią, a po drugie czy dojdzie do podwyższenia stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny.

Dolar w 2019 r.

Największy wpływ obecnie na kurs dolara ma polityka Systemu Rezerwy Federalnej. Według Reutersa dolar amerykański zostanie w 2019 r. osłabiony. Dlaczego? Taka prognoza jest po prostu wynikiem obawy przed spowolnieniem gospodarczym w Stanach Zjednoczonych. Ale nie tylko. Analitycy biorą także pod uwagę fakt, że nie zostało jeszcze powiedziane ostatnie słowo w kwestii impasu politycznego, jakim jest wojna handlowa USA-Chiny.

Jaki będzie 2019 na rynkach walutowych – podsumowanie

Biorąc pod uwagę możliwość kolejnych zawirowań politycznych na arenie światowej, jednego możemy być pewni: rok 2019 będzie z pewnością bogaty w wydarzenia wpływające na kursy najważniejszych w Polsce walut. A inwestorzy, podobnie jak w 2018 roku będą niejednokrtonie szukali bezpieczeństwa w walutach z kategorii safe heaven, czyli jenie japońskim i franku szwajcarskim.

5/5 - (3 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz