Pozostałe

Jak wybrać odpowiedni kredyt dla firmy prowadzącej usługi z zakresu auto pomocy?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Prowadząc firmę zajmującą się świadczeniem usług z zakresu auto pomocy, prędzej czy później staniemy przed koniecznością dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę konkurencję na rynku, będziemy musieli pomyśleć, chociażby o rozbudowie naszej floty lub wprowadzeniu dodatkowych usług. W innych, równie dynamicznie rozwijających się branżach przedsiębiorcy często korzystają z różnego rodzaju kredytów. Jak taka pożyczka wygląda w praktyce i co powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru konkretnego modelu finansowania naszego własnego biznesu?

Musimy dokładnie określić swoje potrzeby

Na samym początku powinniśmy dokładnie przeanalizować i określić, na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze z kredytu. Jeżeli chcemy mieć po prostu możliwość dostępu do dodatkowych środków w razie potrzeby, to wystarczy nam tak zwany kredyt obrotowy. Jeśli natomiast mamy w planach sfinansowanie większej inwestycji takiej jak, chociażby kupno terenu pod parking na uszkodzone samochody lub zakup nowego sprzętu to powinniśmy zdecydować się na tak zwany kredyt inwestycyjny. Powinniśmy też dokładnie oszacować, ile pieniędzy będzie nam na ten cel potrzebne. Jeżeli weźmiemy zbyt dużą kwotę, to koszty obsługi takiego kredytu staną się nieopłacalne. Z kolei, gdy pomylimy się w drugą stronę, możemy mieć kłopot ze zwiększeniem kwoty kredytu. Warto więc precyzyjnie określić potrzebną nam wartość, zanim jeszcze zaczniemy przeglądać oferty.

Opłaty i wkład własny

Należy pamiętać o tym, że przy każdej pożyczce musimy też mieć jakiś wkład własny, ponieważ z kredytu nie sfinansujemy nigdy całej inwestycji w naszej firmie. Pierwszym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze banku, jest to, czy oferuje on taką kwotę kredytu, jaka nas interesuje oraz ile wynosi całkowity koszt pożyczki. Oprócz odsetek mogą tu wchodzić w grę również opłaty za udzielenie i zamknięcie kredytu oraz sama prowizja banku. Dopiero mając na względzie całość kosztów, możemy bowiem podjąć odpowiednią decyzję co do wyboru opcji dodatkowego finansowania naszego biznesu auto pomocy.

Artykuł powstał przy współpracy z pomoc drogowa Hannover

5/5 - (2 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz