Wymiana walut

Społecznościowa wymiana walut

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Już od kilku lat w naszym kraju, istnieją specjalne serwisy internetowe, umożliwiające pożyczanie pieniędzy od innych ludzi. Pożyczki społecznościowe zyskują coraz większą popularność, gdyż dzięki nim pieniądze można pożyczyć taniej. Ale w sieci internetowej możemy nie tylko pożyczyć pieniądze od innych ludzi. Możemy także kupić od nich waluty, lub też innym osobom możemy waluty sprzedać.

Polskie kantory internetowe to ewenement na skalę światową. Pozwalają nam zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż oferują swoim klientom bardzo atrakcyjny kurs walut. Ale kantory tego typu, dają także możliwość społecznościowej wymiany walut. Po prostu udostępniają one swoją platformę dla tych, którzy chcą po własnym kursie sprzedać lub kupić walutę. Jest to swoista giełda, na której popyt i podaż reguluje cenę poszczególnej waluty. Platformy tego rodzaju zdobywają coraz więcej zwolenników, gdyż można za ich pośrednictwem kupić waluty w bardzo okazyjnych cenach. Można także sprzedać euro, dolary, funty czy inne waluty po cenach takich, które nam najbardziej odpowiadają. Czasami wprawdzie należy poczekać aż kurs będzie nas satysfakcjonował, ale za to osiągane zyski mogą zrekompensować to oczekiwanie. Wymieniając w ten sposób walutę, zazwyczaj płacimy niewielką prowizję od wymiany (dla przykłady Walutomat pobiera prowizję w wysokości max 0.2% transakcji).

Czy taka wymiana walut jest bezpieczna? Okazuje się, że serwisy oferujące społecznościową wymianę walut, są bardzo dobrze zabezpieczone. Używają one zazwyczaj tych samych systemów zabezpieczających co banki, więc o nasze pieniądze czy o dane osobowe możemy być spokojni.

Polacy wymieniają w Internecie coraz więcej pieniędzy. Zwykle w kantorach internetowych, ale coraz częściej na portalach oferujących społecznościową wymianę walut. Jeżeli jeszcze nie skorzystałeś z takiej opcji, sprawdź. Może taki sposób kupowania i sprzedawania walut będzie dla ciebie najlepszy.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz