Wymiana walut

Jak wymienić walutę przed zagranicznym urlopem

Zamieszczono przez Marcin

Pandemia koronawirusa powoli zaczyna wygasać, a nasze życie wraca do normalności. W związku z tym, coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się, gdzie i w jaki sposób spędzić swój letni urlop. Na pewno część z nas, chciała by spędzić go poza granicami naszego kraju, zwłaszcza że Unia Europejska otworzyła granice swoich państw. Możemy więc udać się do Hiszpanii czy Włoch, gdzie znajdziemy piękne plaże i miejsca, które warto zobaczyć. Ale do takiego urlopu należy się w odpowiedni sposób przygotować. Jednym z etapów tych przygotowań, powinna być wymiana walut. Albowiem poza Polską, nie zapłacimy naszą krajową walutą.

Polskie złotówki możemy wymienić na EURO czy inną walutę na wiele sposobów. Po pierwsze, możemy nasze kroki skierować do banku i tam dokonać transakcji. Po drugie, wymianę możemy przeprowadzić w kantorze. Ale tutaj, mamy już do wyboru dwie możliwości. Transakcji możemy dokonać w kantorze stacjonarnym lub w kantorze internetowym. I tylko od nas zależy jaką formę wymiany wybierzemy. Jeśli chodzi o ekonomie i wymianę walut po najlepszym kursie, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okażą się kantory internetowe. Gdy porównamy ich kursy z kantorami stacjonarnymi, nie mówiąc już o bankach, z pewnością zauważymy, że dostaniemy w nich najwięcej obcej waluty za nasze złotówki. Ponadto kantory online mają jeszcze inne zalety. Wymiany możemy dokonać bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze dnia czy nocy. Jest to transakcja bezpieczna, gdyż nie musimy obawiać się, że ktoś w drodze do kantoru ukradnie nam gotówkę czy też ją zgubimy. I wbrew pozorom wykonanie transakcji wymiany walut w kantorze internetowym nie jest wcale skomplikowane. Wiele osób nie ma problemu z bankowością internetową, a tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie. Jeśli więc chcemy mieć gotówkę na nasz urlop, najlepszą opcją będzie kantor internetowy.

Kolejnym rozwiązaniem na które decyduje się coraz więcej osób są karty wielowalutowe. Oferuje je już kilka banków a także firm pozabankowych (Revolut, Monese). Jest to bardzo ciekawe rozwiązane, gdyż korzystając z jednej karty, możemy płacić w EURO, funtach czy dolarach. Karta automatycznie rozpoznaje walutę w jakiej dokonana ma być transakcja i pobiera środki z odpowiedniego subkonta. Jest to bardzo korzystne pod względem ekonomicznym rozwiązanie, gdyż nie tracimy pieniędzy na przewalutowanie czy innego rodzaju prowizje związane z wymianą walut przez banki. Korzystając z takiej karty, możemy także wybierać gotówkę z bankomatu, co także jest jej dużym plusem.

Urlop poza Polską może być dla nas ciekawą alternatywą i wspaniałym czasem. Ale pod warunkiem, że się do niego w odpowiedni sposób przygotujemy. Jednym z etapów tych przygotowań powinna być wymiana walut lub wyrobienie sobie karty wielowalutowej. Pozwoli nam to na pełnym skupieniu się na wypoczynku, a nie rozmyślaniach o wymianie waluty w trakcie urlopu.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz