Pozostałe

Jak działa skup brylantów?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Czym się różni brylant od diamentu ? Często używamy tych pojęć zamiennie nie do końca zdając sobie sprawę z różnicy. Każdy brylant jest diamentem, natomiast nie każdy diament można nazwać brylantem. Brylant to najcenniejszy rodzaj diamentu, który wyróżnia się specjalnym oszlifowaniem zwanym właśnie brylantowym.

Brylant posiada co najmniej 57 faset, dzięki czemu odznacza się efektownym blaskiem, ponieważ ten szlif zapewnia optymalne załamania światła. Każdy brylant powinien posiadać certyfikat, który szczegółowo opisuje jego cechy, to znaczy przede wszystkim wagę wyrażaną w karatach (1 karat to 0,2 grama) czystość (clarity) określaną od najczystszej do zawierającej skazy i inkluzje wartościami FL, IF, VVS, VS, SI, i I, barwa (colour) określana literami od D do Z(najczystsze, idealnie przezroczyste) i szlif (cut). Jeżeli brylant takiego certyfikatu nie posiada profesjonalny skup brylantów powinien posiadać międzynarodowe uprawnienia do wystawienia go. Tego typu uprawnienia nadaje Najwyższa Rada Diamentów (HRD) w Anwertpii.

Jak wygląda w praktyce skup brylantów?

Jeżeli mamy potrzebę spieniężenia brylantu najlepiej zrobić to w profesjonalnym skupie brylantów. Nie powinno sprzedawać się osobom oceniającym brylant „na oko”. Jeżeli brylant nie posiada certyfikatu pierwszą czynnością której podejmie się skup brylantów będzie jego wycena. Taką właśnie wycenę zapewnia firma https://www.artar.com.pl. Po określeniu wartości kamienia skup brylantów oferuje cenę, na którą składa się wartość brylantu. Oplata za wycenę i prowizja kupującego. Artar.com.pl skupuje brylanty „od ręki” i od razu przy pierwszym spotkaniu można podpisać umowę kupna-sprzedaży i otrzymać zapłatę gotówkową. Wszystkie transakcje objęte są tajemnicą handlową, odbywają się szybko, dyskretnie i zgodnie z prawem.

Dlaczego warto inwestować w brylanty?

Brylanty to bezpieczna i długoterminowa inwestycja. Z roku na rok zmniejsza się ich podaż (związane jest to z coraz mniejszym wydobyciem diamentów na świecie) a popyt na brylanty, szczególnie inwestycyjne rośnie. Zarówno brylant oprawiony w postaci biżuterii jak typowy inwestycyjny w każdej chwilo można zamienić na gotówkę w skupie brylantów. Brylanty inwestycyjne największą wartość prezentują, jeśli przechowywane są w specjalnych opakowaniach typu „Certicard”. Takie zaplombowane opakowanie nie tylko gwarantuje zgodność brylantu z certyfikatem, ale chroni go przed niekorzystnie działającymi czynnikami zewnętrznymi. Brylanty nie podlegają takim zjawiskom jak inflacja czy kryzys finansowe. W razie problemów z płynnością finansową zawsze można udać się do skupu brylantów.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz