Artykuły

Jak wyjść z kłopotów finansowych spowodowanych pożyczaniem pieniędzy na handel walutami

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Nie wszystkie nasze inwestycje muszą przynieść nam zysk. Chyba doskonale każdy zdaje sobie z tego sprawę. Zwłaszcza dotyczy to tych inwestycji, które obarczone są ryzykiem. Na pewno do takich ryzykownych inwestycji należą te związane z handlowaniem walutami. Kupując je z myślą o zysku, musimy zawsze liczyć się z tym, że niestety ich wartość będzie się zmniejszać, a co się z tym wiąże, na takiej inwestycji będziemy po prosu tracić. Pół biedy, jeżeli taka sytuacja zdarzy się tylko od czasu do czasu a na innych transakcjach będziemy mieli zyski. Jednakże jeżeli zdarza się nam to często, jest to znak, że z takimi inwestycjami powinniśmy dać sobie spokój.

Niestety wiele osób, które zaczynają tracić swoje pieniądze na skutek handlowania walutami, nie potrafi powiedzieć sobie „dość”. Próbują oni za wszelką cenę „odkuć się” i liczą na to, że szybko się im to uda. Jak łatwo się domyśleć, aby ponownie kupować i sprzedawać waluty, potrzeba nowych środków finansowych. A jeżeli już się one skończyły, wiele ludzi pożycza je w banku w formie kredytu lub pożyczki. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że takie pożyczanie może doprowadzić każdego do ruiny finansowej. Chyba że komuś zła passa się odmieni i nagle na wymianie walut zaczniemy zarabiać. Jednakże takie sytuacje są rzadkie i zwykle ktoś kto tracił pieniądze, dalej będzie to robił. W związku z tym pożycza się kolejne pieniądze i do naszych domowych wydatków dochodzi kolejna rata. Po jakimś czasie zaczynamy mieć kłopoty ze spłatą rat, więc koszty kredytów rosną poprzez koszty upomnień, wezwań itp. Jeżeli w porę nie opamiętamy się, nasz domowy budżet pogrąży się w ruinie i ciężko będzie nam wyjść „na prostą”.

W pozbyciu się kłopotów z kredytami, niezwykle pomocny może okazać się kredyt konsolidacyjny. W największym skrócie polega to na tym, że bank, w którym taki kredyt zaciągamy, spłaca nasze wszystkie dotychczasowe zobowiązania, a nam do spłaty pozostaje jeden kredyt i jedna miesięczna rata. Ponieważ jest to kredyt rozłożony na długi okres czasu, miesięczna rata nie jest zbyt wysoka i nasz domowy budżet jest w stanie to „ogarnąć”. Kolejnym atutem tego kredytu jest jego obniżone oprocentowanie. Zwykle jest to kredyt zabezpieczony hipoteką, a oprocentowanie takich zobowiązań jest najtańsze na rynku. Niestety z kredytem konsolidacyjnym wiążą się także dodatkowe koszty, związane z prowizją czy ustanowieniem hipoteki.

Nigdy nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w których mamy zbyt dużo kredytów. Bez względu na to, czy wynika to z faktu, że potrzebne nam były pieniądze do handlu walutami, czy też z innych powodów. Lecz gdy już dopuścimy do takiej sytuacji, pamiętajmy, że zawsze możemy skorzystać z oferty banków które mogą nam zaproponować kredyt konsolidacyjny.

Zobacz również: Więcej o kredytach konsolidacyjnych na gg2010.pl

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz