Pozostałe

Poznaj świat kryptowalut i zacznij zarabiać

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Bitcoin i inne kryptowaluty rozpalają wyobraźnię inwestorów nie od dziś. Inwestowanie jednak wiąże się z wieloma decyzjami, obserwacją rynku kapitałowego, analizą – zarówno otoczenia gospodarczego, jak i własnych możliwości czy podejścia do ryzyka. Od czego zacząć? Jak wejść w świat wirtualnych walut i lepiej poznać bitcoina?

Kryptowaluty: informacje podstawowe

Każdy inwestor wie o tym, że własne pieniądze trzeba wiązać z tym, co się dobrze zna, w przeciwnym wypadku pole do popełniania błędów jest ogromne i bardzo łatwo stracić swoje środki. Stąd pierwszym krokiem do inwestowania w kryptowaluty jest poznanie tego, czym one są, jaka jest ich historia, czemu służą, jak funkcjonują określone projekty kroptowalutowe. Dodatkowo inwestor musi zrozumieć, skąd bierze się konkretna wycena chociażby bitcoina – co powoduje, że rynek raz skłonny jest zapłacić za niego sześćdziesiąt tysięcy dolarów, a innym razem już tylko szesnaście? Bez zrozumienia tego, skąd się bierze wartość rynkowa danego aktywa, bardzo trudno będzie świadomie podejmować decyzje co do dalszych inwestycji.

Informacje o kryptowalutach a inwestowanie

Mając już podstawową wiedzę o samym krypto, można wejść w inwestowanie, choć po drodze warto też odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim: jaki jest mój cel inwestycyjny? Niektórzy wchodzą w kryptowaluty, by po prostu spróbować swoich sił, przeznaczyć niewielkie środki na to, by przekonać się, jak wygląda ten rynek. Informacje o kryptowalutach pomagają im podejmować decyzję o zakupie czy sprzedaży krypto.

Istnieje też spore grono inwestorów, którzy podchodzą do tematu bardzo profesjonalnie, kryptowaluty informacje o rynku to coś, od czego zaczynają każdy dzień i poświęcają na to dużą część swojego czasu. Trudno się temu dziwić: każdy news o kryptowalutach może mieć przełożenie na ich kurs.

Bitcoin: informacje a zmiany kursu

Wiedzę na temat kryptowalut warto mieć nie tylko dlatego, że dzięki temu znamy podstawy działania wirtualnych walut. Informacje o bitcoinie mają wpływ na notowania. Pozytywne sygnały z rynku mogą sprawić, że kurs wzrośnie, podobnie jak to, że negatywne informacje o bitcoinie skłonią inwestorów do pozbywania się go z portfela inwestycyjnego, czyli finalnie doprowadzą do spadków na kursie. Jeśli chodzi o bitcoin, informacje warto mieć na bieżąco – choćby poprzez śledzenie portali internetowych skupiających się na tematyce kryptowalut i gospodarki.

Bieżące informacje: kryptowaluty, tokeny, NFT

W poszukiwaniu najnowszych informacji o kryptowalutach, warto zajrzeć na specjalistyczne portale informacyjne, które agregują wszystkie newsy z rynku kryptowalutowego. Do mediów głównego nurtu przebijają się tylko te najważniejsze, a i te często pokazują się z pewnym opóźnieniem, już po tym, gdy kurs znacząco spadnie (czasem właśnie dlatego w ogóle się ukazują). Tymczasem specjalistyczne portale, skupiające się na kryptowalutach, tokenach i NFT, takie informacje publikują jako pierwsze, podając przy tym oryginalne źródła. Dzięki temu czytelnicy są na bieżąco i mają lepszy ogląd sytuacji.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz