Pozostałe

Jak zautomatyzować handel kryptowalutami?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Handel kryptowalutami staje się coraz popularniejszą metodą inwestowania środków finansowych. Korzystają z tego zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby dopiero wchodzące na rynek. W obu grupach wiele korzyści może przynieść automatyzacja działań, z wykorzystaniem praktycznych narzędzi, jakimi są kryptoboty.

Czym są kryptoboty i w jaki sposób ich używać, by osiągnąć dobre rezultaty i zyski? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Czym są trading boty?

Kryptoboty (inaczej trading boty) to niezmiernie przydatne narzędzia, z których mogą korzystać wszyscy traderzy, bez względu na ich poziom zaawansowania w handlu. Służą one do zakupu lub sprzedaży kryptowalut na różnych giełdach bez bezpośredniego udziału samego traderza – na podstawie wprowadzonych przez niego wcześniej strategii oraz bieżącej analizy rynku.

Bot jest w stanie szybko analizować trendy oraz wyciągać wnioski na podstawie zmian na giełdach, co zwiększa szansę na uzyskanie satysfakcjonujących zysków. Szacuje się, że stosowanie kryptobotów, jak choćby EazyBot.pl, umożliwia osiągnięcie zysków na poziomie do 10% miesięcznie.

Jak działają kryptoboty?

Algorytmy kryptobota działają przez cały czas, pracując na korzyść tradera. Wykonują skomplikowane obliczenia, opierając się na funkcjach finansowych. Ich zadaniem jest weryfikacja konkretnych danych o historii zmian na rynku oraz ich średnich. Na tej podstawie bot decyduje o dokonywaniu zakupu lub sprzedaży automatycznie, wykorzystując zdefiniowane na wstępie przez użytkownika preferencje.

Każda transakcja odbywa się zatem sama, bez bezpośredniego uczestnictwa tradera. Bot podejmuje decyzje w mgnieniu oka, by wykonać jak najbardziej opłacalne dla użytkownika czynności. Warto jednak pamiętać, że ze względu na kapryśność rynku kryptowalutowego, nawet wykorzystanie najlepszego algorytmu nie może w pełni uchronić przed ewentualną stratą. Warto zatem inwestować wyłącznie taką kwotę pieniędzy, jaką jesteśmy gotowi poświęcić.

Stosowanie trading botów – korzyści

Z jakich powodów korzystanie z kryptobotów się opłaca? Przede wszystkim to szansa na wygodną automatyzację powtarzalnych czynności. Bot w ekspresowym tempie analizuje dane historyczne i potrafi wyliczać średnie znacznie sprawniej niż nawet zaawansowany trader. Na tej podstawie wyciąga wnioski na temat zachowań konkretnych par kryptowalut. To zatem szansa na usprawnienie pracy oraz spora oszczędność czasu.

Nowoczesne kryptoboty są niezmiernie proste w obsłudze. Należy zarejestrować się i zalogować do swojego konta za pośrednictwem strony lub mobilnej aplikacji, by rozpocząć korzystanie z automatycznych narzędzi do tradingu. Później wystarczy tylko zasilić portfel inwestycyjnych odpowiednią kwotą, zintegrować bota z giełdą, na której chce się handlować oraz zdefiniować parametry, którymi robot ma się kierować podczas handlu. Reszta czynności – decyzje o kupnie, sprzedaży i wstrzymaniu się z działaniami, zależą już od algorytmów.

Automatyzacja handlu kryptowalutami – szansa na zyski?

Korzystanie z botów do tradingu staje się coraz popularniejsze. Pozwala bowiem zwiększyć szansę na osiągnięcie zysków, nawet przez traderów o mniejszym doświadczeniu. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że każda inwestycja to ryzyko, a kryptoboty nie zastępują człowieka w podejmowaniu decyzji o odpowiedzialnym zarządzaniu własnymi pieniędzmi, ani nie dają 100-procentowej gwarancji na to, że odniesie się sukces w kryptohandlu.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz