Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Jak zachować porządek danych w sklepie – czyli przydatność programu do magazynu

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Nikt już nie podważa dzisiaj konieczności korzystania przez przedsiębiorstwa z programów do faktur. Jednak nie każdy ma identyczne potrzeby, stąd też zróżnicowanie w ofercie wydawców programów do faktur…

Nikt już nie podważa dzisiaj konieczności korzystania przez przedsiębiorstwa z programów do faktur. Jednak nie każdy ma identyczne potrzeby, stąd też zróżnicowanie w ofercie wydawców programów do faktur. Z czego powinna skorzystać sprzedawca magazynujący towar? Jakie możliwości daje mu program do magazynu?

Program do faktur i magazynu

Wiele przedsiębiorców korzysta z dwóch osobnych programów: jednego do wystawiania faktur oraz drugiego do kontroli magazynu. Wydaje się jednak, że korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup pakietu funkcjonalności zapewniających obsługę w obu tych dziedzinach. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Integracja obu systemów ułatwia proces wystawiania faktur, gdyż program do magazynu automatycznie dostarcza informacje niezbędne do wygenerowania dokumentu. Klient oszczędza czas, nie musząc wprowadzać danych osobno dla celów wysyłkowych, ewidencyjnych i rozliczeniowych. Ponadto, synchronizacja programów zmniejsza ryzyko pomyłki w kwestii określenia stanów magazynowych.

Głównie zadania programu do magazynu

Nie ma wątpliwości, że korzystając z programu do magazynu, warto go zintegrować z systemem do wystawiania faktur. Jednak czy w ogóle program do magazynu jest niezbędny? Klarowną odpowiedzią na to pytanie powinna być lista funkcjonalności, jakie posiada:

  • spis towarów w magazynie
  • spis towaru na półkach
  • sortowanie stanu magazynowego w systemie
  • informacja o poziomie sprzedaży poszczególnych produktów
  • informowanie o danych technicznych produktów (rozmiar waga), niezbędne przy nadawaniu paczek

Spis towaru, zarówno produktów w magazynie, jak i tych na półkach sklepowych, pozwala zachować porządek i rozeznanie w stanie magazynowym. Przy niedoborze produktu program sugeruje, kiedy przydatne jest jego domówienie. Niezwykle przydatna jest również funkcja sortowania produktów w systemie. Użytkownik w każdym momencie może sprawdzić, które produkty i w jakiej ilości zostały sprzedane, są zarezerwowane lub dostępne. Ponadto, warto też zauważyć, że program informuje, jak dobrze sprzedają się poszczególne produkty. Ułatwia to podjęcie decyzji co do tego, z których towarów zrezygnować, a które należy zamawiać w większej ilości niż dotychczas. Jeżeli chodzi o ostatnią z wymienionych funkcjonalności, dane o gabarytach produktu są niezbędne, aby zamówić odpowiednią usługę kurierską.

Program do faktur z funkcją dodatkową

Fakturowanie zdaje się usługą bardziej rozbudowaną niż magazynowanie towarów. Stąd też programy do magazynów występują zwykle jako moduły systemów do faktur. W takiej formie program do magazynu oferuje również Faktury.pl. Jest to uznany producent rozmaitych programów do obsługi firm. Oferta dotycząca programu do magazynu obejmuje zaawansowany system fakturowania, umożliwiający m.in. wystawianie i magazynowanie dokumentów, jak również kontrolę finansów przedsiębiorstwa.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz