Wymiana walut

Dlaczego kantory internetowe nie są popularne poza Polską?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kantory internetowe odkąd tylko w 200 roku pojawiły się w naszym kraju, stale cieszą się dużą popularnością. Bez wychodzenia z domu wymieniamy waluty gdy wyjeżdżamy na urlop do innego kraju, gdy chcemy zrobić zakupy w zagranicznych sklepach lub gdy musimy spłacić ratę zaciągniętą we frankach czy euro. Stałymi klientami kantorów internetowych, są też osoby, które pracują poza granicami naszego kraju i gdy przyjadą do Polski, potrzebne są im złotówki. Nie ma się więc co dziwić, że praktycznie każdego miesiąca powstaje jakiś nowy kantor, w którym możemy wymieniać pieniądze online. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że fenomen kantorów internetowych, jest znany przede wszystkim w Polsce. W innych krajach, praktycznie nie wymienia się pieniędzy przez Internet. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Zastanówmy się na początku dlaczego tak często Polacy wymieniają waluty. Przede wszystkim nie mamy innego wyjścia. Złotówka nie jest popularną walutą i praktycznie nie mamy możliwości, aby używać ją w innych krajach. Zupełnie inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o euro czy dolary. Można je wymienić w każdym kraju, a co więcej, wiele sklepów czy to online, czy też stacjonarnych, sprzedaje swoje produkty i podaje ceny w dwóch czy też trzech walutach. Niestety ceny w złotówkach praktycznie nie są podawane, więc gdy chcemy zrobić zakupy w zagranicznych cenach, musimy wymienić złotówki.

Bardzo ważnymi dla kantorów internetowych klientami są przedsiębiorcy, którzy współpracują z zagranicznymi partnerami. Prawie zawsze faktury pomiędzy firmami są wystawiane w zagranicznej walucie, więc polscy przedsiębiorcy muszą wymienić złotówki by za nie zapłacić, lub obce waluty by mieć pieniądze na funkcjonowanie w naszym kraju. Zagraniczni przedsiębiorcy, takiego problemu nie mają.

Na pewno dużą grupą klientów kantorów internetowych są osoby, które spłacają kredyty hipoteczne w innych walutach. Osoby mieszkające w innych krajach, nie mają takiego problemu, gdyż prawie zawsze zaciągają kredyty i pożyczki w walutach, w jakich zarabiają.

Na pewno Polacy często wymieniają waluty w kantorach internetowych, gdyż po prostu można na takiej wymianie zaoszczędzić. Osoby mieszkające w innych krajach, zwykle są bardziej zamożni i nie zależy im aż tak bardziej, by wymienić walutę po najlepszym kursie. Często wynika to też po prostu z lenistwa, gdyż osobom z innych krajów, po prostu nie chce się w ten sposób wymieniać walutę.

Czy możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie kantory internetowe staną się poza granicami Polski bardziej popularne? Na razie nic na to nie wskazuje. Dlatego cieszmy się, że my w naszym kraju mamy możliwość wymieniania pieniędzy online, gdyż jest to dla nas po prostu opłacalne.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz