Pozostałe

Pożyczki na raty przez Internet – co warto wiedzieć?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl
Szybkie pożyczki (chwilówki) krótkoterminowe to specyficzny produkt, który nie trafia w potrzeby wszystkich klientów. Z tego też względu wiele firm pozabankowych wzbogaciło swoją ofertę produktów finansowych o długoterminowe pożyczki na raty. W przypadku pożyczek ratalnych na rynku można otrzymać szereg zróżnicowanych produktów. Z tego też względu wybór zobowiązania tego typu jest znacznie szerszy. Co warto wiedzieć o pożyczkach na raty?

Pożyczki na raty przez Internet – cechy charakterystyczne

Pożyczki na raty to zobowiązania długoterminowe, które różnią się od popularnych chwilówek m.in. maksymalną wysokością oraz dłuższym okresem spłaty. Dzięki temu, że zobowiązanie zostaje rozłożone na kilka lub kilkanaście rat, pożyczkobiorca może liczyć na naprawdę wysoką kwotę pożyczki. Największą zaletą pozabankowych pożyczek ratalnych jest ich dostępność oraz łatwość w otrzymaniu. Większość z nich wymaga spełnienia jedynie minimum formalności, a decyzja pożyczkowa otrzymywana jest jeszcze tego samego dnia.

Cechy charakterystyczne pożyczek na raty przez Internet:

 • wniosek składany jest online – z domu, wystarczy urządzenie (komputer, telefon, tablet) z dostępem do Internetu,
 • możliwość złożenia wniosku w dowolny dzień tygodnia, o dowolnej godzinie,
 • minimum formalności (m.in. pożyczki bez zaświadczeń, pożyczki na dowód),
 • pożyczka na raty może zostać przyznana na podstawie różnych źródeł dochodu, nie tylko stałej umowy o pracę, lecz również umowy o dzieło, umowy zlecenie, emerytury, renty, zasiłków, alimentów czy stypendium,
 • pieniądze na konto mogą trafić jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu 15 minut od podpisania umowy (pożyczki w 15 minut),
 • zobowiązanie spłacane jest w ratach – w zależności od oferty danej firm co tydzień lub co miesiąc,
 • niektóre firmy oferują pożyczki od 18 lat.

Pożyczki na raty – na jakie warunki można liczyć?

Porównywarki pożyczek online umożliwiają znalezienie pożyczkodawców, którzy oferują rozłożenie zobowiązania na płatność w dogodnych ratach. Oferta pożyczek ratalnych dostępnych na rynku jest bardzo urozmaicona – co widać w rankingach dostępnych na stronie chwilowo.pl. Z tego też względu każdy klient może znaleźć produkt najlepiej dopasowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami widoczne są m.in. w wysokości RRSO, maksymalnych kwotach finansowania oraz okresie spłaty zobowiązania.

Pożyczki na raty online:

 • wysokość pożyczki – od 200 złotych do nawet 25000 złotych,
 • okres spłaty zobowiązania – od 1 miesiąca do nawet 60 miesięcy (5 lat).

Najczęściej pożyczkobiorcy decydują się na rozłożenie pożyczki na 12 lub 24 raty. Najpopularniejszą pożyczką na raty przez Internet jest zobowiązanie w wysokości 10000 złotych.

Pożyczki na raty przez Internet – niestandardowe rodzaje

Krótkoterminowe oraz długoterminowe pożyczki to nie jedyne produkty finansowe, które oferują współcześnie firmy pożyczkowe. W ofercie niektórych z nich można znaleźć zobowiązania nieco innego typu. Zazwyczaj jednak wiąże się to z koniecznością spełnienia dodatkowych wymagań. Są to pożyczki:

 • pożyczki na raty dla firm (osób prowadzących działalność gospodarczą),
 • pożyczki na raty pod zastaw,
 • pożyczki na raty z poręczeniem,
 • konsolidacyjne pożyczki na raty.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz