Pozostałe

Inwestycje na rynku walutowym – dlaczego są lepsze od inwestycji na Giełdzie Papierów Wartościowych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Wielokrotnie, zarówno w mediach, jak i prasie mieliśmy okazję przeczytać informacje, jakoby handel walutami na rynku walutowym był skrajnie niebezpieczną aktywnością, która z pewnością wyciśnie z nas ostatnie oszczędności. Cóż, nie da się ukryć, iż na przestrzeni ostatnich lat to właśnie rynek walutowy jest pierwszym miejscem, do którego udają się początkujący inwestorzy, ale czy w jakikolwiek sposób jest on gorszy od tradycyjnych inwestycji w akcje spółek notowanych na giełdzie? Poniżej przedstawimy parę punktów, które mogą stanowić o przewadze inwestycji na rynku walutowym ponad tymi na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Forex posiada nadzwyczajną płynność

Na rynku walutowym każdego dnia obracane są miliardy dolarów, euro, funtów, franków oraz złotych, przesyłanych lub transferowanych przez wszystkie instytucje finansowe na świecie, począwszy od Banków Centralnych, przez Fundusze Inwestycyjne, Agencje Ubezpieczeniowe aż po małe firmy działające na rynku międzynarodowym oraz nas – indywidualnych drobnych inwestorów chcących zyskać na małych ruchach kursu walut. Obecnie dzienny obrót wycenia się na nawet 6 bilionów dolarów, co stanowi wielokrotność wolumenu, który przepływa przez jakiekolwiek centrum finansowe na świecie. Tak ogromna płynność sprawia, iż nigdy nie będziemy mieli problemu z dokonaniem sprzedaży waluty bez względu na to, jakie jest jej obecne położenie w stosunku do innych walut.

Rynek walutowy nigdy nie śpi

Inwestując na Giełdzie Papierów Wartościowych, musimy liczyć się z tym, iż ma ona swoje dzienne godziny otwarcia, tak jak w przypadku Polski jest to 9 rano do 17. Na rynku walutowym nigdy nie mamy sytuacji, gdy jest on zamknięty (nie licząc weekendów). W momencie, gdy około godziny 17 wszystkie europejskie centra finansowe zamykają się, w najlepsze trwa handel na rynkach amerykańskich, które w momencie ich zamknięcia przejmuje rynek australijski, później azjatycki, a następnie znowu europejski. Handel walutami trwa 24 godziny na dobę, a my możemy cały czas czerpać z tego zyski.

Prawdą jest, że większość graczy na rynku walutowym na początku traci swoje środki finansowe. Jest to jednak wynik ich nieprzygotowania, braku strategii inwestycyjnej oraz dyscypliny, które są niezbędne do zarabiania na wszystkich rynkach finansowych świata.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą laweta Niemcy Świecko, która świadczy solidne, tanie i szybkie usługi z zakresu holowania, auto pomocy i naprawy pojazdów samochodowych na terenie Świecka i Niemiec.

5/5 - (2 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz