Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Dlaczego firmy pożyczkowe stają się coraz popularniejsze?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl
Polacy coraz chętniej pożyczają poza bankiem. Powodów, które nas do tego zachęcają jest mnóstwo. Oto 3 najistotniejsze.

W pierwszej połowie ubiegłego roku Polacy pożyczyli w sektorze pozabankowym blisko miliard złotych. Łącznie do placówek firm pożyczkowych zgłosiło się prawie 700 tysięcy klientów, a kwota finansowania oscylowała wokół 2400 złotych. Te dane, udostępnione w raporcie sporządzonym przez Konfederację Przedsiębiorców Finansowych to najlepszy dowód na to, że przekonaliśmy się do pożyczek pozabankowych.

Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Obraz tych produktów finansowych w ostatnich latach znacznie się poprawił. Lista powodów, dla których zaczęliśmy przychylniejszym okiem patrzeć na ofertę firm pożyczkowych jest długa. My wybraliśmy trzy najważniejsze i najlepiej pokazujące zmiany, które dokonały się w branży pożyczkowej.

Sektor pozabankowy bez lichwiarzy

Zmiana przepisów w 2016 (wprowadzenie tak zwanej ustawy antylichwiarskiej) oraz wejście na polski rynek zachodnich firm sprawiły, że działalność nieuczciwych pożyczkodawców stała się nieopłacalna lub niemożliwa. Skorzystali na tym oczywiście sami klienci, którzy wybierając ofertę renomowanych firm mogą pożyczyć pieniądze na warunkach równie bezpiecznych i przejrzystych, co w banku.

Jak jednak dotrzeć do firm, co do których możesz mieć całkowitą pewność, że zaproponują ci korzystną pożyczkę? Najlepiej w tym celu skorzystać z internetowych porównywarek, takich jak https://www.czerwona-skarbonka.pl/chwilowki/. W bazie aplikacji znajdziesz tylko oferty zweryfikowane przez specjalistów i niestosujące nieetycznych praktyk.

Chwilówki na atrakcyjnych warunkach

Z porównywarek warto korzystać nie tylko ze względu na bezpieczeństwo. Równie ważny powód to wygoda i możliwość szybkiego porównania kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu ofert. Dzięki takim serwisom dowiesz się, jakie oprocentowanie i pozostałe koszty oferują ci pożyczkodawcy, jakie są terminy oddania pieniędzy i z jakich promocji możesz skorzystać.

Szczególną uwagę warto zwrócić na ten ostatni czynnik. Dlaczego? Dzięki promocjom możesz nawet pożyczyć pieniądze za darmo. Oferty z wynoszącym 0% RRSO są coraz popularniejsze i znajdziesz się w większości dużych firm działających na polskim rynku. Są one skierowane do nowych klientów danej instytucji. Pożyczając drugi raz, warto więc zmienić firmę, oczywiście znajdując ją także za pomocą porównywarki.

Wymagania niższe niż w banku

Mimo wielu zmian w sektorze pozabankowym, pod pewnym względem jego oferta nadal jest taka sama. Chodzi oczywiście o niższe wymagania stawiane wobec klientów. Szansę na otrzymanie pożyczki mają osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne, których wnioski są często odrzucane przez banki. Podstawą do przyznania finansowania mogą też być takie źródła dochodu jak emerytura, renta czy zasiłki socjalne.

Firmy pożyczkowe mają też dużo mniejsze wymagania, jeśli chodzi o wysokość dochodów. Warto jednak pamiętać, że (poza nielicznymi wyjątkami), do otrzymania pożyczki niezbędne są stałe wpływy na konto, a osoby ich pozbawione muszą przygotować się na to, że od większości pożyczkodawców otrzymają decyzję odmowną. Podobnie ma się sprawa z zadłużonymi klientami, bo firmy z sektora pozabankowego coraz częściej sprawdzają profile osób ubiegających się o finansowanie w bazach BIK-u oraz biur informacji gospodarczej.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz