Kryptowaluty

Bitcoin ponownie tworzy nagłówki

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Czy Bitcoin powraca? Po gorączkowym miesiącu nadszedł czas, aby przyjrzeć się temu, do czego zmierza krypto. Czytaj dalej, a następnie sprawdź analizę techniczną Vestle.

Czy Bitcoin powraca?

Jeśli ostatnio śledziłeś cenę kryptowalut, to napewno wiesz, że Bitcoin podwoił cenę w tym roku. Popularna kryptowaluta wzrosła o ponad 130% od początku 2019 r., udowadniając sceptykom, że wciąż ma się dobrze. Przez jakiś czas wydawało się, że Bitcoin wypadł z obiegu, ale wraz ze zmianą kierunku cenowego ponownie pojawia się pozytywny nagłówek, który możemy widzieć wszędzie, od stron z wiadomościami finansowymi po raporty z analizy technicznej Vestle.

Co ta zmienność oznacza dla Bitcoinów i innych kryptowalut i czy to tylko tymczasowy wzrost, a może trwający trend wzrostowy? Przyjrzyjmy się bliżej.

Nie zawsze wyglądało to tak pozytywnie

Nie tak dawno Bitcoin, miał poważną tendencję spadkową, co bez wątpienia wywołało spory niepokój wśród przybyszów z krypto. W 2018 r. Bitcoin zmniejszył swoja wartość o ponad 61%, co skłoniło niektóre osoby do kwestionowania przyszłości całej branży kryptowalut. Jak wiadomo, cena zdecentralizowanych krypt jest motywowana jedynie popytem i wyglądało na to, że inwestorzy tracili wiarę.

2019 wygląda zupełnie inaczej.

Co się dzieje w tym roku?

Nawet jeśli nie jesteś fanem wykresów i trendów, poniższy wykres powinien być łatwy do odczytania. Rok 2019 odwrócił zeszłoroczny ruch w dół, Bitcoin rozpoczął pierwsze wspinanie, a następnie gwałtowny wzrost. To był powolny start. W styczniu 2019 r. Bitcoin rzeczywiście nieznacznie spadł, ale od lutego, gdzie wykres uległ większej zmianie, cena wzrosła o ponad 50% między 1 lutego, a 30 kwietnia.

Dopiero w maju najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie naprawdę wystartowała, wzrastając o ponad 65% w ciągu jednego miesiąca. Pod koniec maja cena prawie przekroczyła 9,000 USD, czyli poziom nie widoczny od ponad roku. Jest to najlepszy jednomiesięczny rajd od czasu historycznego wzrostu krypto w 2017 r. *. Wzrost nie ograniczał się tylko do bitcoinów, ale wiele innych kryptowalut poszło w ich ślady.

Dlaczego to się dzieje?

Branża kryptowalut zyskuje na popularności dzięki ostatnim pozytywnym nagłówkom, co sugeruje rosnące zainteresowanie dużych, głównych firm *. Chcesz kilka przykładów? Oto one. AT&T ogłosiło, że pozwoli klientom płacić rachunki za pomocą Bitcoin lub Bitcoin Cash, a Fidelity Investments najwyraźniej planuje kupić i sprzedać Bitcoin dla klientów instytucjonalnych *.

Mówiąc prościej, oznacza to, że właścicielom kryptowalut łatwiej będzie wydawać swoje krypto, co oznacza, że więcej osób prawdopodobnie będzie ich używać *. Jeśli wiele dużych firm zacznie akceptować Bitcoin jako legalną płatność, może wspierać to reputację krypto i zwiększyć jego popularność.

Nie wszyscy sceptycy kryptograficzni milczą

Z całym tym pozornym optymizmem należy pamiętać, że nie wszyscy są na pokładzie. Na przykład, stratedzy z JPMorgan Chase & Co. stwierdzili ostatnio, że cena mogła wzrosnąć powyżej tak zwanej „wewnętrznej wartości”. Czy ten termin ma zastosowanie nawet w przypadku zdecentralizowanej kryptowaluty? Trudno powiedzieć. Krypto jest wciąż stosunkowo nowym zjawiskiem i nikt nie wie na pewno, czy stare modele będą nadal mieć zastosowanie.

Co teraz?

Pod koniec dnia cena Bitcoin, podobnie jak innych kryptowalut, jest uzależniona nie tylko przez podaż i popyt, ale także przez przekonanie ludzi, że kryptowaluta, którą posiadają, może być używana – jako środki wymiany lub jako aktywa o wartości handlowej.

Czy niedawny wzrost oznacza, że Bitcoin i przemysł kryptowalut zbliżają się do głównego nurtu, czy jest to tylko bańka, która jest skazana na pęknięcie? To zależy, kogo zapytasz.

W każdym razie traderzy krypto, powinni śledzić wiadomości dotyczące kryptowalut, takie jak analiza techniczna Vestle, a także inne źródła, ponieważ jak pokazuje ostatni rok, trendy kryptowalut mogą się zmieniać i to bardzo szybko.

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 86.9% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz