Pozostałe

Jak płacić na AliExpress

Zamieszczono przez Marcin

Chiński serwis internetowy AliExpress staje się w naszym kraju coraz popularniejszy. Kupujemy w nim coraz częściej i coraz więcej, przede wszystkim ze względu na niskie ceny, jakie możemy w tym serwisie znaleźć. Oczywiście w dalszym ciągu wiele osób obawia się kupowania w Chinach, tłumacząc to skomplikowaną procedurą i problemami z płatnością. Jednakże nie jest to absolutnie prawda. Procedura jest podobna jak w polskim systemie Allegro, a sposobów płatności jest kilka. Poniżej postaramy się je opisać.

Płatność kartą płatniczą

Chyba każdy z nas ma w swoim portfelu kartę płatniczą. I właśnie taką kartą możemy zapłacić za zakupy na AliExpress. Musimy tylko podać numer karty, datę jej ważności, kod zabezpieczający i oczywiście właściciela karty. Dane te podajemy tylko raz, gdyż mogą one zostać przez system zapamiętane. Musimy wiedzieć, że płatność pobierana jest w walucie oryginalnej i przeliczana zostaje na złotówki, według kursu banku w którym mamy konto. W związku z tym musimy dowiedzieć się jakie są opłaty z tym związane i po jakim kursie bank będzie nam przeliczał transakcje. Dlatego jeśli często kupujemy w tym serwisie, powinniśmy wyrobić sobie kartę walutową i zasilać ją kupują walutę w jakimś kantorze internetowym. Wtedy pobrana z karty kwota będzie dokładnie odpowiadała cenie, jaka widnieje w serwisie.

Przelewy24, PayU

Za zakupy na AliExpress możemy zapłacić za pośrednictwem serwisów Przelewy24 lub PayU. W takim przypadku musimy wybrać Inne metody płatności, nasz bank do którego zostaniemy automatycznie przekierowani. Następnie wykonujemy normalny przelew. Za pośrednictwem tych serwisów możemy również korzystać z płatności za pomocą BLIK. Musimy pamiętać, że i w tym przypadku zostaną pobrane złotówki, przeliczone na obcą walutę według kursu banku.

Płatności na Poczcie

Kupujący na AliExpress mogą za nie zapłacić zwykłym przelewem na poczcie. Można go wygenerować na stronie Przelewy24. Automatycznie zostaną wprowadzone numer konta, nazwa właściciela rachunku czy tytuł płatności.

Webmoney

Webmoney to rosyjska firma umożliwiająca płatności na AliExpress. By dokonać płatności, musimy najpierw zarejestrować się w serwisie i zasilić nasze konto. Płatności są możliwe tylko w dolarach amerykańskich.

WesternUnion

WesternUnion to znana już w naszym kraju firma, zajmująca się transferowaniem pieniędzy. Także i w tym wypadku płatności są możliwe tylko w dolarach amerykańskich, a firma za usługę pobiera prowizję.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz