Kryptowaluty

Cena Bitcoina znowu w górę

Zamieszczono przez Marcin

Od kilku dni możemy zauważyć skokowy cen jednej z najpopularniejszych kryptowalut jakim jest Bitcoin. Od kilkunastu tygodni cena za jedną jednostkę tej kryptowaluty oscylowała w okolicach 4 tys dolarów, ale od kwietnia zaczęła powoli rosnąć. Najpierw pokonana została bariera 4.5 tys dolarów, potem szybko 5 tys dolarów, a w ciągu ostatnich dni mieliśmy do czynienia ze skokowym wzrostem jej wartości, a jej cena “przebiła” poziom 8 tys dolarów.

Można się zastanawiać, czym spowodowany jest ten skok cenowy. Do końca nie wiadomo, chociaż eksperci podają trzy główne przyczyny. Po pierwsze ma być to wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami. W związku z tym inwestorzy odchodzą z podatnego na sytuację makroekonomiczną rynku akcji na Giełdach i przechodzą na rynek kryptowalutowy, który jest bardziej odporny na zawirowania makroekonomiczne i polityczne. Po drugie, Chiny zapowiadają wprowadzenie zakazu “wykopywania” Bitcoinów. Jeżeli rzeczywiście zostanie on wprowadzony, rynek kryptowalutowy może ulec zachwianiu, więc inwestorzy posiadający w swoich portfelach Bitcoiny, sztucznie pompują ich ceny, aby sprzedać je z zyskiem zanim zakaz zostanie wprowadzony. Po trzecie wreszcie Jeden z największych na Świecie funduszy a mianowicie Fidelity zapowiedział uruchomienie platformy do handlu kryptowalutami, co bardzo pozytywnie wpłynęło na rynek.

Czy rzeczywiście te czynniki wpłynęły na skokowy wzrost wartości Bitcoina? Trudno powiedzieć. Ale posiadacze tej kryptowaluty z całą pewnością cieszą się że jej wartość rośnie, gdyż dzięki temu rosną również ich portfele. Nie wiadomo tylko jak długo taka sytuacja będzie miała miejsce i czy po gwałtownych wzrostach nie czekają nas równie gwałtowne spadki.

Rate this post

O autorze

Marcin

1 komentarz

  • To fakt, na tym temacie dało się całkiem nieźle zarobić, ale mając o tym pojęcie. Generalnie pod względem inwestycyjnym moment na rynku jest znakomity. Najlepiej podziałać na demie systemu, wtedy rzeczywiście wyciągniecie z tego coś sensownego. Może kryptowaluty nie są tematem dla każdego, ale naprawdę da się na nich nieźle zarobić – znająć rynek. Jest demo XTB, mają 25 par krypto, można z tego sporo wyciągnąć.

Pozostaw komentarz