Pozostałe

Jak przygotować się do wyjazdu samochodem na zagraniczne wakacje?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Myślisz już o wakacjach? Wybierasz się na zagraniczny urlop własnym samochodem? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę szykując się do wyjazdu.

Odpowiednia waluta

Jednym z najczęściej pojawiających się elementów przygotowań do wyjazdu poza granice naszego kraju, to wizyta w kantorze i wymiana złotówek na walutę obcą. Część osób dokonuje podwójnych transakcji zwłaszcza gdy w naszych kantorach nie jest dostępna dana waluta. W pierwszej kolejności kupują więc dolary amerykańskie albo euro i dopiero na miejscu wymieniają je na lokalne pieniądze.

Inni z kolei pakują do swoich portfeli karty kredytowe i nimi dokonują wszelkich transakcji lub za ich pomocą wybierają pieniądze z dostępnych na miejscu bankomatów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy podróżujemy samochodem przez kilka krajów i w każdym z nich musimy dokonywać płatności (zakup benzyny lub opłata za przejazd autostradą).

Odpowiednie ubezpieczenie

Na wakacjach wydajemy z reguły dość sporo pieniędzy. Robimy to jednak na własne przyjemności, więc nikt się z tym źle nie czuje. Gorzej, gdy pieniądze przeznaczone na urlop, musimy wydać na coś nieplanowanego. A takich sytuacji w czasie podróży samochodem może być bardzo wiele. Do najczęściej spotykanych należą wypadki i awarie. Wtedy z reguły niezbędne jest holowanie pojazdu do warsztatu (jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji na terenie Niemiec, koniecznie zapisz numer pomocy drogowej ze strony pomoc drogowa Hamburg). Jeżeli szkody są poważne i naprawa potrwa kilka dni, to trzeba również dodać koszty za wynajem noclegu lub wypożyczenie auta, którym dojedziemy do docelowej miejscowości. Niezależnie od kraju, w którym dojdzie do zdarzenia, nasz wakacyjny budżet zostanie dość mocno uszczuplony.

Można jednak tego uniknąć, poprzez zakup odpowiedniego ubezpieczenia przed wyjazdem. Podczas, gdy podróżujemy na wakacje samochodem, to najlepiej sprawdzą się wszelkie ubezpieczenia Assistance. Zapewniają one holowanie do warsztatu lub do miejsca naszego zamieszkania. Dodatkowo w ramach tego ubezpieczenia będziemy mogli skorzystać z noclegu lub wynająć auto do dalszej podróży. Przy jego wyborze należy jednak zwracać uwagę na wszelkie limity – zarówno te kilometrowe, jak i kwotowe.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz