Kryptowaluty

W jaki sposób będziemy w 2019 roku rozliczać dochody z obrotu kryptowalutami?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Ministerstwo Finansów przygotowuje zmiany do ustaw o podatkach dochodowych PIT i CIT, do których wprowadzone zostaną przepisy związane z opodatkowaniem kryptowalut. Według planów, przychody z obrotu krypto będą zaliczone do przychodów z kapitałów pieniężnych czyli w podatku PIT lub do zysków kapitałowych czyli mówimy tu o podatku CIT. Jak mówi projekt, do przychodów będziemy musieli zaliczyć przychody ze sprzedaży wirtualnych walut na giełdzie, w kantorach czy na wolnym rynku. Jeśli chodzi o koszty uzyskania przychodów, to będzie można w nich uwzględnić wydatki związane z obrotem krypto. Bardzo ważnym jest fakt że wymiany pomiędzy walutami, nie będą miały znaczenia jeśli chodzi o podatek dochodowy.

Podatek wyliczony w związku z obrotem kryptowalutami, będzie rozliczany w zeznaniu rocznym. Nie będzie trzeba wpłacać zaliczek na podatek w czasie roku.

Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz