Pozostałe

Windykacja należności – poradnik dla przedsiębiorców

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami. Żeby biznes rozwijał się dynamicznie, trzeba zdobywać klientów, dbać o odpowiednią reklamę oraz umieć nawiązywać długofalowe relacje. Czasem jednak na drodze pojawiają się nieprzewidziane trudności, na przykład w postaci problemów z kontrahentami, którzy nie spieszą się z opłacaniem faktur. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Garść statystyk

Nieopłacone faktury spędzają sen z powiek wielu współczesnym przedsiębiorcom – nie tylko oznaczają one straty dla firmowego budżetu, ale również dodatkowe obowiązki. Warto bowiem pamiętać o tym, że nawet nieopłacone faktury powodują powstanie obowiązku podatkowego, a przedsiębiorcy są wówczas zobligowani do zapłaty m. in. podatku dochodowego, czy VAT. Skala problemu jest bardzo duża – według raportu przygotowanego przez Krajowy Rejestr Długów, w II kwartale 2017 roku aż 86% przedsiębiorstw wskazywało na kłopoty z otrzymaniem zapłaty za fakturę w ustalonym wcześniej terminie. Oznacza to wzrost aż o 5% w stosunku do I kwartału br. W obliczu takich problemów w naszym kraju powstaje wiele podmiotów, zajmujących się ściąganiem należności od nieuczciwych kontrahentów – zapotrzebowanie na ich usługi jest ogromne.

Wybierz podmiot, oferujący szerokie spektrum usług

Czym należy kierować się przy wybieraniu odpowiedniej firmy? Warto przede wszystkim korzystać z pomocy doświadczonych podmiotów, które potrafią dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Sprawdzone firmy nie tylko wykupują wierzytelności, ale także zajmują się procesem windykacji polubownej, sądowej, terenowej, czy wspierają swoich klientów w procesie egzekucji komorniczej. Podmiot,y specjalizujące się w dochodzeniu wierzytelności reagują nie tylko już po terminie płatności, ale także oferują usługę monitoringu należności, polegającą na informowaniu kontrahenta o zbliżającym się terminie opłacenia faktury. Dzięki temu skuteczność działań jest zdecydowanie wyższa, a klienci otrzymują należne im pieniądze.

Masz problem z dochodzeniem do swoich należności? Kontrahent ociąga się z zapłatą za fakturę? Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa firmy Fluence Finance, która specjalizuje się w dochodzeniu wierzytelności gospodarczych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wejdź na stronę www.fluence.com.pl i sprawdź dostępną ofertę.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz