Wymiana walut

Jak przesłać pieniądze z Polski do Niemiec

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Bezpośrednia granica z Niemcami sprawia, że wielu Polaków postanawia podjąć w tym kraju pracę zarobkową lub też współpracę z zagranicznymi partnerami w biznesie. Wspólne prawo unijne sprawia, że zarówno praca jak i kooperacja biznesowa nie stwarza wielkich problemów. Jednakże nie w każdej kwestii jest tak idealnie. Na pewno na pierwszy rzut oka zauważymy, że w Niemczech nie możemy robić zakupów czy też płacić za faktury naszą walutą czyli złotówkami, gdyż w kraju tym obowiązującą walutą jest EURO.

Współpraca pomiędzy Polską i Niemcami, jaką obserwujemy na wielu płaszczyznach sprawia, że konieczne staje się przesyłanie pieniędzy zarówno z Niemiec do Polski, jak i z Polski do Niemiec. Zajmijmy się tym drugim aspektem, czyli zastanówmy się, w jaki sposób możemy przesłać pieniądze z Polski do Niemiec.

Jeżeli myślimy o przelewach, od razu na myśl banki. To właśnie w nich realizujemy przelewy krajowe, więc na pewno wielu z nas za pośrednictwem właśnie tych instytucji chce przelewać pieniądze do Niemiec. I jak najbardziej możemy to robić. Niestety przelewy bankowe do naszych zachodnich sąsiadów są stosunkowo drogie. Mają też jeszcze jedna wadę – nie są konkurencyjne jeśli chodzi o kursy, po jakim waluty są przeliczane. Chyba że mamy otworzone konto walutowe i przelewamy od razu Euro, to wtedy nie stanowi to dla nas problemu.

Kolejnym sposobem na przelanie pieniędzy do Niemiec, są przelewy internetowe. Są one oferowane zarówno przez specjalistyczne firmy, jak i coraz częściej przez kantory internetowe. Mają one w porównaniu z bankami kilka zalet. Przede wszystkim są o wiele tańsze. Dla przykładu przelew w firmie TransferGo kosztuje tylko 1.99 zł. A pieniądze są dostępne następnego dnia roboczego (możliwy jest szybszy czas dostawy, ale wtedy przelew kosztuje nas więcej). Kolejną zaletą jest kurs, po jakim są przeliczane złotówki na euro. Jest on praktycznie taki sam jak w kantorach internetowych. Zresztą i same kantory internetowe oferują nam coraz częściej możliwość przesłania pieniędzy do innych krajów, w tym do Niemiec.

Ostatnią opcją jaką mamy gdy chcemy przelać pieniądze do Niemiec, są punkty stacjonarne, oferujące transfery międzynarodowe. Także i w tym przypadku nie są pobierane bardzo wysokie opłaty za usługę, chociaż kursy po jakim pieniądze będą przeliczane są nieco miej konkurencyjne w porównaniu z kantorami działającymi w sieci internetowej.

Jak widzimy, mamy kilka sposobów by wysłać pieniądze do Niemiec. I tylko od nas zależy, na jaki się zdecydujemy.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz