Wymiana walut

Jaką walutę zabrać do Turcji?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl
Wybierasz się w podróż do Turcji? Przyda Ci się gotówka, którą wykorzystasz podczas zakupów lub w trakcie podróży. Sprawdź, jaka jest turecka waluta i gdzie ją możesz wymienić.

Jaka jest turecka waluta?

W Turcji środkiem płatniczym jest lira turecka. Skrót tej waluty to TL, który możesz zobaczyć w kantorze lub banku. Jeśli chcesz wymienić pieniądze na miejscu, znajdź specjalnie do tego przystosowane placówki. Kantory rozpoznasz po nazwie döviz. Miejsca wymiany walut znajdziesz w każdym większym mieście, a także w miejscowościach turystycznych. Kurs liry tureckiej może okazać się bardziej atrakcyjny w kantorach lub bankach tureckich. Bez problemu sprawdzisz takie informacje w Internecie. Sama wymiana waluty nie zajmuje dużo czasu, jednak lepiej zrobić to w kantorze niż w banku. Nie potrzebujesz wtedy dokumentów tożsamości i nie musisz wypełniać dokumentów, co może mieć miejsce w banku. W kantorze nie są przeprowadzane żadne formalności, dlatego dzieje się to błyskawicznie. Jeśli okazało się, że wyjazd wymaga większego nakładu finansowego niż przypuszczałeś, możesz skorzystać z dodatkowego zastrzyku finansów. Sprawdzi się tutaj szybka pożyczka, którą spłacisz w wygodnych ratach dostosowanych do Twoich potrzeb.

Lira turecka w praktyce

Choć obowiązującą walutą w Turcji jest lira turecka, nie oznacza, że w każdej miejscowości turystycznej musisz mieć przygotowane pieniądze. Bez problemu w restauracjach możesz płacić kartą. Jest to wygodne rozwiązanie i znacznie szybsze niż w przypadku płatności gotówką. Co więcej, w niektórych miejscach bez problemu zapłacisz w euro lub dolarach amerykańskich.

Jeśli wcześniej udało Ci się odłożyć oszczędności w gotówce, możesz ją wpłacić na konto bankowe lub wymienić walutę w Turcji. Ciekawym rozwiązaniem na zapewnienie sobie komfortu finansowego podczas wyjazdu za granicę jest szybka pożyczka. Pamiętaj jednak o regularnej spłacie.

Lira turecka występuje w banknotach o nominałach 1, 5, 10, 20, 50 i 100 TRY, a także monetach 1, 5, 10, 25 i 50 kuruszy. 1 lira turecka to średnio około 0,68 złotego polskiego. Dzięki takiemu przelicznikowi, możesz szybko poznać cenę dań w restauracji czy pamiątek.

O czym musisz pamiętać robiąc zakupy w Turcji?

Podróż do Turcji warto zaplanować już wcześniej. Szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie finansów, odłożenie pieniędzy lub skorzystanie ze specjalnych ofert takich jak szybka pożyczka. Zapewni Ci to komfort psychiczny, a także możliwość zaplanowania atrakcji podczas wycieczki.

Zakupy w Turcji nie mogą obejść się bez odwiedzin na targach i bazarach. To miejsce, gdzie nie tylko kupisz suweniry czy ciekawą odzież, ale także poznasz specyficzną atmosferę podczas robienia zakupów. W Turcji powszechne jest targowanie się. Dla sprzedawców negocjacja ceny jest naturalna, szczególnie na bazarach. Nie dotyczy to jednak zakupów w supermarketach.

Sprzedawcy w Turcji często sami rozpoczynają negocjację i proponują korzystniejsze oferty. Czasem po udanych zakupach dorzucą prezent gratis, czyli np. breloczek. Atmosfera podczas zakupów z reguły jest bardzo pozytywna, szczególnie dotyczy to mniej turystycznych miejscowości.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz