Pozostałe

Kredyt mieszkaniowy dla młodych jako nowoczesny produkt bankowy

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Osoby młode mało kiedy mogą poszczycić się oszczędnościami pozwalającymi na zakup mieszkania bez potrzeby zaciągania kredytu. Mając tego świadomość, banki oferują nowoczesny produkt bankowy w postaci kredytu mieszkaniowego dla młodych.

Stopniowo udoskonalany, obecnie stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla młodych, marzących o własnych czterech kątach.

Kto może się starać o kredyt mieszkaniowy dla młodych?

Kredyt mieszkaniowy dla młodych to produkt bankowy skierowany do osób przed 35 rokiem życia. Warunkiem dodatkowym jest nieposiadanie przez kredytobiorcę praw własności do żadnej innej nieruchomości w momencie składania wniosku o kredyt. Warto zaznaczyć, że osoby młode mogą skorzystać z oferty kredytu mieszkaniowego dla młodych niezależnie od stanu cywilnego. Udzielany jest on zarówno małżeństwom, jak i singlom oraz osobom samotnie wychowującym dzieci.

Warunki korzystania z kredytu dla młodych

Kredyt dla młodych osób udzielany jest na zakup pierwszego mieszkania lub domu. Nieruchomość może pochodzić zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Ważne jest, że nieruchomość na którą udzielany jest kredyt mieszkaniowy dla młodych musi być przeznaczona do zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Młody kredytobiorca musi też zmieścić się w widełkach powierzchniowych dotyczących zakupywanej nieruchomości.

W przypadku mieszkania maksymalna powierzchnia wynosi 75 m², a w przypadku domu jednorodzinnego jest to 100 m². Limit ten zostaje podniesiony dla osób, które w dniu złożenia wniosku o kredyt dla młodych wychowują co najmniej troje dzieci. W takim przypadku wynosi on 85 m² dla mieszkania i 110 m² dla domku jednorodzinnego.

Korzyści w kredycie mieszkaniowym dla młodych

Pożyczka dla młodych w Bancovo niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim kierowana jest ona do osób z niższym dochodem, gwarantuje korzystne oprocentowanie, marżę i prowizję. Ponadto korzystając z programu Mieszkanie dla Młodych można ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego w wysokości 10-30% w zależności od liczby dzieci na utrzymaniu kredytobiorców.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz